Puchar Anglii: Arsenal ograł Leeds, grał Klich

dodał: sobmar  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  06.01.2020 22:59

Mateusz Klich  |  fot. Rafał Rusek

ZAKŁAD BEZ RYZYKA 50pln (zwrot na konto depozytowe)
W jedynym poniedziałkowym meczu III rundy Pucharu Anglii Arsenal wygrał z Leeds United 1:0 i zapewnił sobie miejsce w kolejnej fazie. Pawie z kolei trzeci raz z rzędu odpadły na tym etapie rozgrywek.

W pierwszej połowie przeważali goście, którzy oddali aż 15 strzałów na bramkę Kanonierów, ale żaden z nich nie przyniósł bramki. Najbliżej szczęścia był Patrick Bamford, który trafił w poprzeczkę. Początek drugiej części meczu należał z kolei do podopiecznych Mikela Artety, a szczególnie Alexandre Lacazette. Francuz najpierw trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę, potem jego strzał obronił Illan Meslier, a następnie po jego dośrodkowaniu Reiss Nelson z bliska wpakował piłkę do siatki i dał prowadzenie. Więcej bramek już nie padło i gospodarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Całe spotkane w zespole Leeds rozegrał Mateusz Klich, który obejrzał żółtą kartkę.

Arsenal - Leeds United 1:0 (0:0)

1:0 Nelson 55'

Komentarze | 5 komentarzy

Joker | 06.01.2020 23:06

Leeds dopóki ma parę to fajnie realizuje założenia taktycznie, świetnie pressują, potrafią zdominować rywala, ale na ogół w drugiej połowie, zwłaszcza jak się nie uda zdobyć gola (brak klasowego napastnika dziś dał o sobie znać, bo Leeds do przerwy powinno chociaż z 2:0 prowadzić) pojawia się problem. Także pomysł na grę jest świetny, ale trochę wykonawcy momentami nie dojeżdżają.

Bardzo dobry mecz Klicha, bardzo ruchliwy i jakościowy, szkoda że w reprezentacji tak nie gra.

slime | 06.01.2020 23:10

Zwycięstwo wymęczone, ale to nadal zwycięstwo! Martinelli mega talent! Brawo! COYG!

theNINE | 06.01.2020 23:49

Myślę że Martinez mógłby od następnej kolejki wskoczyć do bramki Arsenalu. Świetny dziś występ Argentyńczyka.

DanViLBEST | 07.01.2020 10:27

Jak można mówić o brakach kondycyjnych w takim klubie? kondycji to ja mogę nie mnieć, ale profesjonalny piłkarz? Po prostu grać im się nie chciało, chcieli by wygrać na stojąco, a niestety tak się nie da. Muszą popracować nad koncentracją przez pełne 90 minut. Bo albo ją maja w pierwszej połowie, albo drugiej. Widać że zlekceważyli Leeds kompletnie, czym zdenerwowai nie tylko Artete ale i kibiców zgromadzonych na Emirates. Widać że nie mają zaszczepionej mentalności zwycięzcy. Nerwówka że szok. Oby się pozbierali do kupy, wiecznie na Emirates grać nie będą i kibice nie pomogą.