Zwycięski Milan, gol Ibry!

dodał: redakcja  |  źródło: SerieA.pl  |  11.01.2020 16:57

Zlatan Ibrahimović  |  fot. Abaca/Hepta/ SPORTPICTURES

Swoje pierwsze ligowe zwycięstwo w 2020 roku odnieśli piłkarze Milanu. Rossoneri wygrali na wyjeździe z Cagliari 0:2, dzięki czemu awansowali w tabeli aż o 4 oczka i obecnie zajmują oni 8 miejsce. Niestety na placu gry nie pojawił się dzisiaj Krzysztof Piątek.

W pierwszej połowie spotkania, żaden z zespołów nie mógł znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza drużyny przeciwnej. Była ona dosyć wyrównana, o czym może świadczyć to, że zarówna Cagliari jak i Milan oddali w tej części meczu po dwa celne strzały.

Druga połowa zaczęła się znakomicie dla piłkarzy AC Milanu. Od razu po jej rozpoczęciu, w 46 minucie, doskonałe podanie Castillejo wykorzystał Leao. Brazylijczyk po otrzymaniu długiej piłki z prawego skrzydła pewnie przerzucił Olsena i strzelił tym samym swojego drugiego gola w Serie A.

Nieco później, w 64 minucie, na listę strzelców wpisał się Zlatan Ibrahimović. Szwed zgrał piłkę głową na lewe skrzydło, do Theo Hernandeza, który obsłużył napastnika płaskim dośrodkowaniem i Olsen po raz drugi został zmuszony do kapitulacji.

Cagliari Calcio - AC Milan 0:2 (0:0)