Liverpool wygrywa w Londynie!

Roberto Firmino

Liverpool z kolejnym zwycięstwem. Podopieczni Juergena Kloppa w sobotnim hicie Premier League skromnie 1:0 pokonali na wyjeździe Tottenham Hotspur.

Spotkanie mogło świetnie rozpocząć się dla Liverpoolu. Już w 3. minucie bliski zdobycia gola był Oxlade-Chamberlain, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. W odpowiedzi przed szasną stanął Alli, ale również nie wykorzystał dogodnej sytuacji.

W 24. minucie okazję do wyprowadzenia Liverpoolu na prowadzenie miał Van Dijk, ale z bliska główkował prosto w Gazzanigę. W 36. minucie do sytuacji strzeleckiej doszedł Firmino, ale uderzył nad poprzeczką.

W 37. minucie The Reds wyszli na prowadzenie. Salah świetnie zagrał piłkę w polu karnym do Firmino, a ten uderzeniem z lewej strony pola karnego pokonał Gazzanigę. Była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

W drugiej odsłonie Tottenham szukał okazji do doprowadzenia do wyrównania. Najpierw uderzenie Auriera obronił Alisson, kilka chwil później obok słupka uderzył Son. W 66. minucie mogło być 2:0, ale bramkarz Tottenhamu obronił strzał głową Mane.

W 74. minucie świetną okazję do podwyższenia prowadzenia zmarnował Son, który z dwunastu metrów uderzył nad poprzeczką. W końcówce meczu obie drużyny miały swoje okazje, ale ostatecznie wynik nie uległ zmianie.

Tottenham Hotspur – Liverpool FC 0:1 (0:1)

0:1 Firmino 37′