Emocje i remis w Paryżu

Neymar

Nie brakowało emocji w ostatnim spotkaniu 20. kolejki Ligue 1. Paris Saint-Germain przed własną publicznością zremisowało 3:3 z Monaco, a obie drużyny mogły w tym meczu pokusić się o zwycięstwo.

Pierwsza bramka padła już w trzeciej minucie. Po świetnym podaniu Marco Verrattiego, piłkę w polu karnym opanował Neymar i mając przed sobą tylko bramkarza pewnie trafił do siatki. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, bowiem już cztery minuty później Monaco doprowadziło do wyrównania. Po świetnej zespołowej akcji do siatki trafił Gelson Martins.

W 13. minucie Monaco było już na prowadzeniu. Tym razem na listę strzelców wpisał się Wissam Ben Yedder, który wykończył świetny kontratak i podanie Keity Balde. W 23. minucie PSG doprowadziło do wyrównania. Niefortunnie piłkę we własnej bramce po zagraniu Neymara umieścił Fode Ballo-Toure.

W 31. minucie bliski wpisania się na listę strzelców był Kamil Glik, ale po rzucie rożnym i jego strzale głową piłka trafiła w słupek. W 42. minucie PSG zdobyło trzeciego gola. Z rzutu karnego do siatki trafił Neymar.

W drugiej połowie wynik długo nie ulegał zmianie. Jednak w 73. minucie Monaco ponownie znalazło sposób na defensywę faworyzowanych gospodarzy. Bramkę na wagę remisu zdobył Islam Slimani.

Paris Saint-Germain – AS Monaco 3:3 (3:2)