Man City na remis z Orłami, dublet Aguero

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  22.02.2020 22:22

Sergio Aguero  |  fot. Razvan Pasarica/SPORTPICTURES

Manchester City zremisował w spotkaniu 23. kolejki z Crystal Palace 2:2. Tym samym ekipa z Etihad Stadium kolejny raz potwierdziła, że jest w stanie z każdym stracić gola, potrafiąc też wychodzić z trudnego dla siebie położenia. The Citizens byli dzisiaj nawet blisko pełnej puli, ale na własne życzenie stracili dwa "oczka".

Mistrzowie Anglii przystępowali do swojej potyczki, chcąc wygrać swoje czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo. Zawodnicy Orłów liczyli jednak na sprawienie niespodzianki na Etihad Stadium, gdzie gospodarze nie przegrali od 7 grudnia, gdy w derbach ulegli Man Utd.

W pierwszej połowie padł tylko jeden gol, ale ku zdziwieniu wielu postronnych obserwatorów bramkę zdobył Cenk Tosun, kierując futbolówkę do siatki po uderzeniu głową. Napastnik Crystal wykorzystał podanie od Martina Kelly'ego. Do przerwy miał zatem miejsce niespodziewany rezultat w błękitnej części Manchesteru.

W drugiej połowie Obywatele zdołali wyrównać stan rywalizacji w 82. minucie. Do siatki rywali trafił Sergio Aguero, notując swoje 250. trafienie dla Man City i 178. w angielskiej ekstraklasie dla tej ekipy. Argentyńczyk na tym jednak nie poprzestał, notując w 88. minucie swoje 18. trafienie głową.

Podopieczni Josepa Guardioli dali sobie jednak wydrzeć zwycięstwo w 90. minucie, na co wpływ miało samobójcze trafienie Fernandinho. Tym samym Man City zaliczył swój trzeci remis w sezonie, a piłkarze Orłów zanotowali swój czwarty z rzędu kompromis, a ogólnie dziewiąty w kampanii.

Manchester City - Crystal Palace 2:2 (0:1)

Crystal: McArthur 13', Ayew 26'

Man City (4-2-3-1): Ederson – Cancelo, Stones, Fernandinho, B. Mendy, De Bruyne, Gündoğan, D. Silva (62' Jesus), B. Silva (73' Mahrez), Agüero, Sterling (89' Rodri)

Crystal (3-5-2): Guaita – Kelly, Tomkins, Cahill, Riedewald (88' J. Ward), Kouyate, James McCarthy, McArthur, Zaha, J. Ayew, Tosun (81' Wickham).

Sędzia główny: Graham Scott (Anglia)

Komentarze | 16 komentarzy

Wardogs | 18.01.2020 18:01

Jako kibic Chelsea gratuluje City i Arsenalowi ! :D
Co raz wieksze prawdopodobienstwo na top3 dla Chelsea.
Przepraszam

kuppanjaja | 18.01.2020 18:02

Jak można tego starego Fernandinho uparcie stawiać na ŚO.. To tylko wie trener filozof. Gdzie do LM z taką obroną. To miał być sezon City w LM, a coś czuję, że ich przygoda zakończy się w 1/8 w meczach z Realem, który przynajmniej umie wygrywać nie to co filozof.

Pride | 18.01.2020 18:15

Widać że redakcja już na****na weekendowo
"ekipa z Etihad Stadium kolejny raz potwierdziła, że jest w stanie z każdym stracić gola, potrafić też wychodzić z trudnego dla siebie położenia."

kuppanjaja | 18.01.2020 18:19

"ekipa z Etihad Stadium kolejny raz potwierdziła, że jest w stanie z każdym stracić gola" akurat to jest prawda, ale chu.a potrafią wychodzić z trudnego położenia heh

Mindziak | 18.01.2020 18:19

Z taką grą to City zobaczy puchar ligi mistrzów jak świnia niebo :)

AndrewNight | 18.01.2020 18:42

No to zawodnicy City nie sprawili prezentu na urodziny dla Pepa.
Wydaje mi sie że to jego najgorszy sezon w karierze trenerskiej. Oczywiście jeszcze może wiele wygrać ale wydaje sie że do tych największych trofeów zespól nie jest dobrze przygotowany.
Jak by ktoś mógł dać info ile w tym sezonie jego zespół stracił goli albo ile zdobywa średnio punktów na mecz i porównać do wszystkich sezonów jako trener było by miło.
Wydaje się że głównym problemem jest słaba obrona i tu jest pytanie czemu po odejściu Kompanego nikogo nie kupili, albo kupili Cancelo na PO gdy tam jest zawodnik a na SO gra Fernandinho. Drużynę buduje się od bramki i znowu sie to potwierdza.

Simi1993 | 18.01.2020 18:43

Myślę że już pomału można gratulowac kibicom The Reds mistrzostwa , bo pprzy takiej nierównej formie City , Chelsea , Tottenhamu , United i jeszcze Leicester łapie zadyszke wiec myślę ze na ten moment to bardziej prawdopodobne jest ze Polska zostanie mistrzem Europy niż to że Liverpool przegra jeszcze mistrzostwo.

Joker | 18.01.2020 18:50

Nie ma co podsumowywać sezonu, że najgorszy Pepa (na razie najgorszy to był ten pierwszy w City), bo póki co City jeszcze z żadnego pucharu nie odpadli, a więc ciągle mają szansę na jakieś trofeum.

Poza tym myślę, że w City z dużą nadzieją czekają na Laporte'a (acz w jakiej on będzie formie po tak długiej pauzie to niewiadomo), który może znacząco poprawić jakość gry w defensywie City, bo nie ma co ukrywać. City traci punkty głównie przez proste błędy w defensywie, bo gra ofensywna wygląda naprawdę świetnie, dobrze się to ogląda, czasem skuteczność lekko zawodzi, ale i tak na ogół te 2 gole są zwykle w stanie wcisnąć, tylko cóż z tego jak zespół potrafi kompletnie z niczego tracić gole, choćby tak jak dziś gdzie Palace niewiele zrobiło w ofensywie, a i tak zdobyli 2 gole.

wood | 18.01.2020 18:59

Tylko, że brak Laporte to nie jest jedyna bolączka obrony City... Słaby jest też Stones, a boczni sà lepsi w ofensywie niż w i obronie. Poprawi na pewno grę Laporte ale nie odmieni nagle raczej całego zespołu.
Jednak City nadal ma szanse i na Puchar Ligi i LM no i Fa Cup, takze sezon nje musi byc dla nich stracony wcale przez sama lige..
Pozdro

kuppanjaja | 18.01.2020 19:12

City ma marną obronę od lat. Trudno powiedzieć czemu po odejściu jedynego sensownego ŚO nie kupił filozof nikogo. Tam spokojnie można było kupić parę stoperów do 1 składu. No, ale po co. Filozof wie lepiej.

kubaFR | 18.01.2020 20:04

Przyjemny wynik. Zawsze cieszy jak się City potknie :)

Rob66 | 18.01.2020 22:34

Spora niespodzianka.
City bez obrazy chyba powinna się skupić na Lidze Mistrzów

aborur | 18.01.2020 23:22

Spurs 1 oczko,City 1 oczko, Chelsea 0, Arsenal1  jutro Leicester i Liverpool śmiało mozna powiedziec ze kolejka udana. A jutro do BOJU Panowie po 3 oczka.

xxBANGxx | 19.01.2020 03:27

Już chyba można napisać, że to jest słaby sezon City. Na pewno w BPL.

milosz997 | 19.01.2020 08:56

kuppanjaja:

To co tu geniuszu jeszcze robisz? Skoro jesteś taki genialny dlaczego Ty już nie prowadzisz Manchesteru City tylko jakiś głupek Guardiola? Marnujesz tu czas geniuszu. Gra Obywateli w tym sezonie zawodzi, ale kontuzje też robią swoje. City ma kilku stoperów. Kontuzjowany jest Laporte, Stones jest w słabszej formie, ale może tą formę odzyska. Kupisz następnego stopera za 50-80 mln a co zrobisz z pozostałymi filozofie? Każdy z Nich kosztował po kilkadziesiąt milionów. Czy będziesz trzymał po 3-4 stoperów na jedną pozycję? Chłopie, to nie Football Menager.

kuppanjaja | 19.01.2020 10:40

Akurat posiadanie 3, a nawet 4 stoperów w drużynie, która walczy o wszystko jest jak najbardziej uzasadnione geniuszu. Zawsze powinno się mieć 4 mistrzu. 2 do podstawy 2 do ławy. I w zasadzie tylu jest w City, ale czemu gra Fernandinho i robi babole co ikla meczy, które kosztują City stracone bramki w lidze i LM to wie tylko trener filozof.