Sassuolo przerywa złą serię, pokonując Byki

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: SerieA.pl  |  18.01.2020 19:52

Serie A

ZAKŁAD BEZ RYZYKA 50pln (zwrot na konto depozytowe)
Trzy z rzędu porażki ligowe i wystarczy, myśleli sobie przed pierwszym gwizdkiem sędziego w starciu US Sassuolo - Torino FC fani Zielono-czarnych. Ostatecznie drugie sobotnie starcie 20. kolejki Serie A zakończyło się po myśli teamu z Reggio nell’Emilia, który wygrał 2:1.

Gdyby patrzeć tylko na tabelę, to za faworyta tej potyczki można było postrzegać ekipę Waltera Mazzarriego. Gospodarze spotkania liczyli jednak na wykorzystanie atutu własnego boiska. Batalia z sierpnia z minionego roku zakończyła się wiktorią turyńczyków, więc Zielono-czarni mieli rachunek do wyrównania z Bykami.

Sassuolo w pierwszej odsłonie rywalizacji nie zachwyciło. Nieco lepsze wrażenie sprawiali goście, którzy swoją przewagę udokumentowali w 20. minucie, gdy po niefortunnym zagraniu futbolówkę do własnej bramki skierował Manuel Locatelli

Po zmianie stron podopieczni Roberto De Zerbiego wzięli się jednak solidniej do pracy, więc na efekty nie trzeba było długo czekać. Najpierw do wyrównania doprowadził Jeremie Boga, popisując się genialnym uderzeniem z dystansu w 61. minucie. 12 minut później na prowadzenie Sassuolo wyprowadził z kolei Domenico Berardi.

Do końca zawodów wynik już się nie zmienił, więc spotkanie na MAPEI Stadium zakończyło się rezultatem 2:1 dla Neroverdich. Dla teamu z regionu Emilia-Romania była to szósta wygrana w sezonie, dzięki której Sassuolo wskoczyło na 14. miejsce w ligowej stawce.

US Sassuolo - Torino FC 2:1 (0:1)

0:1 Locatelli 20 (sam.)