Hit dla Liverpoolu! Man Utd pokonany

Virgil Van Dijk

Już 16 punktów przewagi w tabeli Premier League ma liderujący Liverpool. W niedzielnym hicie The Reds skromnie 2:0 pokonali na Anfield Road Manchester United.

Podopieczni Juergena Kloppa nie kazali długo czekać swoim kibicom na bramkę w tym meczu. W 14. minucie Liverpool na prowadzenie wyprowadził Virgil van Dijk, który pokonał Davida De Geę mocnym uderzeniem głową po dośrodkowaniu Trenta Alexandra-Arnolda z rzutu rożnego.

W kolejnych minutach nadal groźniejsi byli gospodarze, ale Czerwone Diabły również starał się odgryzać. Kilka minut przed przerwą mogli doprowadzić do wyrównania, ale Andreas Pereira nieznacznie minął się z piłką.

Przed zakończeniem pierwszej połowy na 2:0 powinien podwyższyć Sadio Mane, ale Senegalczyk nie zdołał wykorzystać sytuacji sam na sam z hiszpańskim bramkarzem gości.

Pierwsze minuty drugiej połowy to dwie bardzo groźne sytuacje Liverpoolu. Najpierw doskonałą okazję zmarnował Mohamed Salah, który niepilnowany na siódmym metrze źle trafił w piłkę i posłał ją obok słupka. A kilka chwil później świetną interwencją popisał się De Gea, który odbił na słupek piłkę po mocnym strzale Jordana Hendersona z dystansu.

W odpowiedzi do wyrównania powinien doprowadzić Anthony Martial, który po ładnej akcji znalazł się z piłką w polu karnym, ale z lewej jego strony uderzył nad poprzeczką.

Gdy wydawało się, że wynik 1:0 utrzyma się do ostatniego gwizdka sędziego, w doliczonym czasie gry The Reds zdobyli drugiego gola. Na listę strzelców wpisał się Salah, a asystę na swoje konto zapisał… Alisson.

Liverpool FC – Manchester United 2:0 (1:0)

1:0 Van Dijk 14′
2:0 Salah 90+3