Arsenal wyrywa Chelsea punkt na Stamford Bridge

Cesar Azpiliceuta

Nie brakowało emocji we wtorkowym hicie 24. kolejki Premier League na Stamford Bridge. Chelsea przed własną publicznością zremisowała 2:2 z Arsenalem, choć dwukrotnie wychodziła w tym meczu na prowadzenie.

Od początku spotkania inicjatywa należała do podopiecznych Franka Lamparda. Bliski uzyskania prowadzenia dla The Blues w 18. minucie był Callum Hudson-Odoi, ale piłka po jego technicznym uderzeniu z boku boiska trafiła w poprzeczkę.

W 26. minucie fatalny błąd przy próbie podania do bramkarza popełni Shkodran Mustafi. Piłkę przejął Hudson-Odoi, minął bramkarza, a następnie w polu karnym został powalony przez Davida Luiza. Arbiter nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny dla Chelsea, a także pokazał czerwoną kartkę brazylijskiemu obrońcy Kanonierów. Kilka chwil później jedenastkę pewnym uderzeniem wykorzystał Jorginho.

Grająca z przewagą jednego zawodnika Chelsea spokojnie utrzymała korzystny dla siebie wynik do końca pierwszej połowy. Wydawało się, że w drugiej połowie gospodarze nadal będą kontrolować wydarzenia na boisku.

Tymczasem w 64. minucie Arsenal doprowadził do wyrównania. Rajd z piłką niemal przez całe boisko zaliczył Gabriel Martinelli, który ostatecznie znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Chelsea i pewnym uderzeniem trafił do siatki.

Emocji nie zabrakło również w końcówce meczu. W 85 minucie drugiego gola dla Chelsea zdobył Cesar Azpiliceuta, który uderzeniem z pięciu metrów wykorzystał dośrodkowanie z boku boiska po krótko rozegranym rzucie rożnym. Kanonierzy nie zamierzali się jednak poddawać i trzy minuty później również zaskoczyli defensywę rywali. Kepę bardzo ładnym uderzeniem sprzed pola karnego zaskoczył Hector Bellerin.

Chelsea FC – Arsenal FC 2:2 (1:0)

1:0 Jorginho (k.) 28′
1:1 Martinelli 64′
2:1 Azpiliceuta 85′
2:2 Bellerin 88′