Liverpool z kolejnym zwycięstwem

Roberto Firmino

Nie bez problemów, ale nadal skutecznie punkty zdobywają piłkarze Liverpoolu. W czwartkowym meczu 24. kolejki Premier League The Reds pokonali 2:1 na wyjeździe Wolverhampton Wanderers.

Liverpool już w ósmej minucie wyszedł na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Trenera Alexandra-Arnolda z rzutu rożnego, piłkę w bramce Wilków umieścił Jordan Henderson. Wolverhampton mógł odpowiedzieć już trzy minuty później, ale świetnej okazji nie zdołał wykorzystać Doherty.

W kolejnych minutach Liverpool kontrolował wydarzenia na boisku i miał swoje okazje do podwyższenia prowadzenia. Najbliższy tego był Mohamed Salah, ale ostatecznie przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnej sytuacji Egipcjanina, po której dobrą interwencją popisał się Rui Patricio. Tymczasem w 52. minucie Wilki zaskoczyli podopiecznych Juergena Kloppa. Po szybko wyprowadzonej akcji, Traore świetnie dośrodkował w pole karne z prawej strony boiska, a Alissona uderzeniem głową pokonał Raul Jimenez.

Obie drużyny nie zamierzały zadowalać się remisem i szukały kolejnych okazji. Po stronie Liverpoolu groźnie uderzał Minamino, z kolei gospodarzy na prowadzenie mógł wyprowadził Raul Jimenez.

Decydująca o losach rywalizacji sytuacja miała miejsce w 84. minucie. Po podaniu Hendersona, zwycięskiego gola dla Liverpoolu uderzeniem z czternastu metrów zdobył Roberto Firmino.

Wolverhampton Wanderers – Liverpool 1:2 (0:1)

0:1 Henderson 8′
1:1 Jimenez 52′
1:2 Firmino 84′