Leicester remisuje z Chelsea!

dodał: maaarcin  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  01.02.2020 15:26

Antonio Rüdiger  |  fot. ASInfo

Remisem 2:2 zakończyło się jedno z najciekawiej zapowiadających się spotkań 25. kolejki Premier League. Leicester City przed własną publicznością podzieliło się punktami z londyńską Chelsea.

Obie drużyny przystępowało do sobotniego spotkania na King Power Stadium z nadzieją na zgarnięcie pełnej puli. W pierwszej połowie obie drużyny szukały swoich okazji, ale ostatecznie piłka ani razu nie znalazła drogi do siatki. Zdecydowanie ciekawsza była druga połowa.

Niedługo po wznowieniu gry, Chelsea wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu Masona Mounta z rzutu rożnego bramkarza Leicester pokonał Antonio Rudiger. Radość The Blues nie trwała jednak długo, bowiem Leicester doprowadziło do wyrównania w 54. minucie. Po podaniu Youriego Tielemansa, z piłką w pole karne wpadł Harvey Barnes i dość szczęśliwym uderzeniem zaskoczył Caballero.

Dziesięć minut później podopieczni Brendana Rodgersa wyszli na prowadzenie. Kolejną asystę na swoje konto zapisał Tielemans, który zagrał płasko w pole karne. Futbolówka trafiła do zupełnie niepilnowanego Bena Chilwella, który mocnym strzałem przy słupku nie dał szans bramkarzowi.

Tymczasem w 71. minucie Chelsea wykorzystała kolejny stały fragment gry. Po raz drugi Schmeichela uderzeniem głową pokonał Rudigera. I tym razem wykorzystał dośrodkowanie Mounta, z rzutu wolnego.

Chelsea - Jorginho, Kovacić

Leicester: Schmeichel – Pereira, Soyuncu, Evans, Chilwell – Choudhury – Ayoze Perez, Maddison, Tielemans (80' Praet), Barnes – Vardy (80' Iheanacho)

Chelsea: Caballero – James, Christensen, Rüdiger, Azpilicueta – Kante, Jorginho (74' Kovacić), Mount – Hudson-Odoi, Abraham (83' Barkley), Pedro (74' Willian)

Komentarze | 16 komentarzy

Belfer | 02.02.2020 10:11

Pierwsza połowa dla Chelsea zdecydowanie, mogło być 2-0 a tak to się skończyło 2-2 i chyba sprawiedliwie. Oba zespoły zadowolone. Chyba już w top4 się nic nie zmieni

Simi1993 | 02.02.2020 08:51

hahahahahahahahaha....
No koniec świata , Drukarnia znal się na piłce :D ale tak na serio to słuchaj Drukarnio bo wiem ze to Ty , znasz się na piłce i musiałeś stworzyć nowe konto żeby sam siebie pochwalić , bo nikt inny tego nie zrobił , a co do tego ze obrażam innych użytkowników to proszę podaj mi chociaż jeden przykład kogo obraziłem ?

Mindziak | 02.02.2020 05:54

Simi - sam jestes trolem tak samo jak MarsyliaFan. Do tego nie macie pojęcia o piłce i gadacie od rzeczy wzywając innych użytkowników. Gadajcie o piłce a nie o mnie czy o jakims Drukarnia. Ja nie jestem Drukarnia. Czasami był on chamski i burak ale chociaż miał pojęcie o piłce w przeciwieństwie do was.

Simi1993 | 01.02.2020 23:42

MarseilleFan ma racje , nie ma co dyskutować z trollem , jako drukarnia dostał bana to utworzył nowe konto i nadal sieje gownoburze :)

MarseilleFan | 01.02.2020 22:53

Mindziak i drukarnia to ten sam niedo****ny kretyn więc darujcie sobie jakiekolwiek dyskusje z nim. Po prostu go olewajcie to się w końcu uciszy. A jak ktoś próbuje mu dopiec i przytacza przykład z poślizgnięciem takiej legendy jak Gerrard to znaczy że sam też jest zwykłym smieciem.

Pozdrawiam tych normalnych.

Mindziak | 01.02.2020 20:11

Zecer- a ja jeszcze lepiej pamiętam innego ślizgacza - Kante. Tego co Ty wymieniłeś nie kojarzę żeby był taki piłkarz. To gdzieś u Ciebie w C-klasie czy jak ?

Czupryn1994 | 01.02.2020 18:54

Nie mogłem oglądać dzisiejszego spotkania i z tego co czytałem w komentarzach, powinienem żałować. Wysuwam takie wnioski, że remis jest sprawiedliwym wynikiem. Mam nadzieję, że bramki przy stałych fragmentach będą  wpadały znacznie częściej. Cieszą dwa gole Antonio, to on może stać się w najbliższych latach liderem tego zespołu i w sumie nawet chciałbym aby to on nosił opaskę kapitańską, choć wiem iż są zawodnicy starsi od niego stażem w zespole, niemniej jednak to nie ja podejmuję decyzję.

zecer | 01.02.2020 18:36

Ja pamiętam największego a zarazem najśmieszniejszego nurka, Stiwen Dżeradt vel ślizgacz.

Frajerski remis na własne życzenie, jeszcze ze dwa takie mecze i zacznie się jazda.  Nasi bramkarze pajace.Wyjście Caballero masakra.

Mindziak | 01.02.2020 16:36

CFC 2018 - jak ja miałbym wymienić wszystkich nurków w ostatnich latach w Chelsea to by mi wieczoru zabrakło więc Ty przestań się kompromitować.

CFC_2018 | 01.02.2020 16:14

MINDZIAK [dzisiaj] vel. DRUKARNIA [wczoraj] vel. ANTEKAJTEK [kiedyś]...

Mam ci przypomnieć jacy zawodnicy Liverpoolu uchodzą lub uchodzili za pokładających się dla osiągnięcia korzyści przez zespół? ;-0

No to jedziemy... SUAREZ [kiedyś], STURRIDGE [kiedyś], MANE [oj, sporo tego jest...] czy SALAH [też bardzo sporo]...

... więc skończ się kompromitować :-)

chelsea4life | 01.02.2020 15:47

Po golu na 0:1 od razu pomyślałem, że zaraz zacznie się jakaś dziwna gra z naszej strony. Kolejna patologia w grze obronnej, choas totalny w ataku i praktycznie same straty po których Lisy atakowały, że aż miło. Remis na farcie, bo naprawdę powinniśmy to przegrać. To jest cud, że na tym etapie sezonu jesteśmy jeszcze w tej czwórce.

Rob66 | 01.02.2020 15:47

Tak jak przewidywalem remis bramkowy.
Ale to były fajne zawody grad bramek..Nie było nudno.

JuCheBaLe | 01.02.2020 15:43

Zaczęliśmy naprawdę fajnie, dużo akcji oskrzydlających, fajne dośrodkowania zabrakło jednego, skuteczności w czym brylował Tammy który gra coraz gorzej, większość piłek do niego to strata taki Cavani skompletował by pewnie dziś z dwie bramki.Ogolnie mecz dla postronnego widza mógł się podobać był toczony w szybkim tempie, nikt nie odpuszczał. Najlepsi w Chelsea Kante, Rudiger i James, na minus wspomniany Abraham i Azpi o ile w obronie poprawnie o tyle w ataku to przekładanie piłki na prawą nogę... Pedro im dalej w mecz tym mniej widoczny, w Leicester najlepszy chyba Chilwell który mam nadzieję, że do nas dołączy i Madison. No nic ważne, że nie przegraliśmy przy odrobinie szczęścia utrzymamy te 6 pkt przewagi nad grupą pościgową.Przed nami United i Tottki  więc nie lada sprawdzian, trzeba się śpiąc!!

Mindziak | 01.02.2020 15:41

Nie wiem jakim cudem Lester tego nie wygrali bo w drugiej połowie przy remisie mieli dwie setki.
Ciężko w tym sezonie ogląda sie gre Chelsea a w szczególności Abrahama który jest chłop jak dąb 190 cm a kładzie się od podmuchu wiatru. W 20 minucie patrzył na monitor z Varem jak na zbawienie. Nie wiem czy on jest taki głupi i myślał że będzie tam karny czy tak świetnie udaje.

LCFC | 01.02.2020 15:40

Blue Heart
Chelsea w drugiej połowie 2 strzały ze stałego fragmentu 2 gole i to wszystkie okazje więc zobacz to z drugiej strony

Co do meczu to mimo ze była szansa wygrać to i tak się ciesze bo udaje sie trzymac niebieskich na dystans a reszta raczej też w tej kolejce znacznie nie nadgoni. Teraz po przerwie trzeba jeszcze przetrwać z Wilkami i City i reszta sezonu zapowiada sie dosyć łatwo bo jedyni prawdziwie groźni rywale to 3 najsłabsze w tym sezonie zespoły z top 6 a reszta to dolna połowa tebeli. Liga mistrzów jest co raz bliżej i nie przeszkadza mi fakt że to tylko przez to ze wszystkie mocne kluby w tym roku są bez formy

Blue_heart | 01.02.2020 15:29

Soyoncu fauluję nogą na wysokości głowy Abrahama, który miałby czystą pozycję, a tam nawet faulu nie ma...

Wynik raczej sprawiedliwy, bo Lisy się obudziły w drugiej połowie, ale i tak uważam, ze po pierwszej Chelsea powinna prowadzić te 2:0... Ale i tak jestem zadowolony, bo w końcu padły bramki ze stałego fragmentu gry, a tego w tym sezonie mieliśmy jak na lekarstwo.

Dla postronnego kibica musiał być to świetny mecz, jednak jak dla mnie to strata punktów patrząc jak to wyglądało w pierwszej połowie.