Wygrana Hoffenheim i Augsburga, bez bramek w Dusseldorfie

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Pierwszej porażki w tym roku doznali piłkarze Bayeru Leverkusen, którzy w wyjazdowym meczu przegrali 1:2 z Hoffenheim. Trzy punkty, za zwycięstwo nad Werderem Brema, na swoje konto zapisał także Augsburg. Bezbramkowym remisem zakończył się mecz w Dusseldorfie.

Bayer miał nadzieję na odniesienie czwartego z rzędu ligowego zwycięstwa. Drużyna z Leverkusen prowadziła nawet w Sinsheim od 11. minuty po trafieniu Diaby’ego. Hoffenheim szybko odpowiedział jednak wyrównującym trafieniem Kramaricia, a w drugiej połowie dzięki bramce Skova przechyliło szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Fatalną serię trzech kolejnych porażek przerwał Augsburg, który u siebie pokonał 2:1 Werder Brema. Do przerwy na prowadzeniu byli goście. ale gospodarzom udało się z nawiązką odrobić straty w drugiej połowie.

Ani jednej bramki nie obejrzeli natomiast kibice w Dusseldorfie, gdzie miejscowa Fortuna rywalizowała z Eintrachtem Frankfurt. Goście tym samym stracili pierwsze punkty w 2020 roku.

FC Ausgburg – Werder Brema 2:1 (0:1)
0:1 Jedvaj (sam.) 23′
1:1 Niederlechner 67′
2:1 Vargas 82′

Fortuna Dusseldorf – Eintracht Frankfurt 0:0

TSG Hoffenheim – Bayer Leverkusen 2:1 (1:1)