Emocje i remis w Lipsku

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Kolejne punkty w tym roku stracili piłkarze RB Lipsk, którzy tym razem przed własną publicznością szczęśliwie zremisowali 2:2 z Borussią M’Gladbach. Podopieczni Juliana Nagelsmanna stracili tym samym fotel lidera.

W pierwszej połowie świetnie zaprezentowali się goście z M’Gladbach, którzy wyprowadzili dwa zabójcze ciosy. W 24. minucie prowadzenie dla Borussii uzyskał Alassane Plea, który uderzeniem z czternastu metrów wykończył świetną akcję całego zespołu. Asystę w tej sytuacji na swoje konto zapisał Oscar Wendt.

Kwadrans później Borussia po raz drugi zaskoczyła defensywę rywali. Florian Neuhaus świetnie zagrał w pole karne, wykorzystując błąd rywala, a Jonas Hofmann minął jednego z defensorów, a następnie pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi.

Pięć minut po przerwie nadzieję gospodarzom na zdobycie punktów przywrócił Patrik Schick, wykorzystując fatalny błąd bramkarza rywali. Nie był to koniec kłopotów Borussii. Od 61. minuty musiała grać w osłabieniu, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Plea.

W kolejnych minutach gospodarze szukali okazji do zdobycia wyrównującego gola. Byli w tym bardzo cierpliwi, bowiem udało im się to dopiero w 89. minucie. Kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Christopher Nkunku.

RB Lipsk – Borussia M’Gladbach 2:2 (0:2)