Sevilla z remisem, Villarreal z pełną pulą

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  02.02.2020 20:35

Paco Alcacer  |  fot. Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Sevilla FC zremisowała 1:1 z Deportivo Alaves, a Villarreal CF pokonał 3:1 CA Osasunę w spotkaniach 22. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Dla ekipy z Andaluzji był to szósty kompromis w trakcie trwającej kampanii, z kolei zawodnicy Żółtej łodzi podwodnej zanotowali 10. wiktorię w kampanii.

Po dwóch spotkaniach bez zwycięstwa Sevilla liczyła, że uda się jej wrócić na zwycięski szlak w niedzielny wieczór. Podobny cel mieli jednak zawodnicy teamu z Kraju Basków, którzy także od dwóch meczów nie potrafili wygrać.

Pierwsza połowa w wykonaniu obu ekip nie była ciekawym widowiskiem. Sevilla co prawda częściej utrzymywała się przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. Tym samym do przerwy miał miejsce bezbramkowy remis,

W drugiej części gry goście odkorkowali wynik spotkania w 71. minucie, gdy błąd defensywy ekipy Julena Lopeteguiego wykorzystał Joselu. Radość w szeregach teamu z Sewilli nie trwała jednak długo, bo w 78. minucie gola na 1:1 strzelił Ocampos.

Sevilla FC - Deportivo Alaves 1:1 (0:0)

0:1 Joselu 71'
1:1 Ocampos 78' (k.)
__________________________________

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki po wygranym boju z Rayo Vallecano w Copa del Rey. Tym samym Villarreal liczył na czwarte z rzędu zwycięstwo, licząc wszystkie rozgrywki. Team z Pampeluny miał natomiast nadzieję na drugie z rzędu zwycięstwo po pokonaniu przed tygodniem z UD Levante.

Pierwszy gol padł w doliczonym czasie pierwszej części, gdy do siatki trafił Paco Alcacer. Tym samym były napastnik Borussii Dortmund zaliczył swoje premierowe trafienie w nowych barwach. Tuż po zmianie stron co prawda gola wyrównującego dla gości strzelił po uderzeniu głową Aridane. To było jednak wszystko, na co było stać Osasunę.

Tymczasem gospodarzy na prowadzenie po raz drugi w niedzielnym boju wyprowadził Ruben Pena. Ostatnie słowo należało z kolei do Santi Cazorli, który w 59. minucie wykorzystał "jedenastkę", ustalając wynik meczu na 3:1. Tym samym Villarreal wskoczył na siódme miejsce w tabeli.

Villarreal CF - CA Osasuna 3:1 (1:0)

1:0 Alcacer 45+1'
1:1 Aridane 48'