Wygrane Monaco i Bordeaux, remis Rennes

AS Monaco
Na zdjęciu: AS Monaco

Drugie zwycięstwo z rzędu odnieśli w sobotę piłkarze Monaco. Trzy punkty na swoje konto zapisało również Girondins Bordeaux. Ze zwycięstwa w drugim kolejnym meczu nie mogli natomiast cieszyć się zawodnicy Stade Rennes.

Wygrana piłkarzom Monaco, którzy na wyjeździe mierzyli się z przedostatnim w tabeli Amiens, nie przyszła jednak łatwo. Jeszcze kilka minut przed końcem meczu zanosiło się na wielką niespodziankę i wygraną gospodarzy, którzy prowadzili 1:0. Klub z księstwa w końcówce przechylił jednak szalę zwycięstwa na swoją stronę dzięki trafieniom Ben Yeddera i Slimaniego.

Odrabiać straty w konfrontacji z Metz musiało również Girondins Bordeaux. Po pierwszej połowie prowadzili bowiem gospodarze. W drugiej połowie Żyrondyści najpierw doprowadzili do wyrównania, a w końcówce zdobyli zwycięskiego gola.

W drugim meczu z rzędu wygranej nie udało się odnieść Stade Rennes, które tym razem bezbramkowo zremisowało u siebie ze Stade Brest. Po tym meczu Rennes ma osiem punktów straty do drugiej w tabeli Marsylii. Jednocześnie jego przewaga nad czwartym Lille wynosi już tylko jeden punkt.

Na uwagę z pewnością zasługuje trzecie kolejne zwycięstwo plasującego się w strefie spadkowej Nimes, które pokonało na wyjeździe 3:1 Nice. Dzięki świetnej serii zespół Nimes ma już tylko jeden punkt straty do bezpiecznego miejsca.

Dijon – Nantes 3:3 (2:2)
1:0 Mavididi 15′