PSG z trzema punktami

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Francja.goal.pl  |  09.02.2020 23:12

Kylian Mbappe  |  fot. Vladimir Astapkovich / Sputnik/ Hepta / Sport

W ostatnim spotkaniu 24. kolejki francuskiej ekstraklasy Paris Saint-Germain pokonało na swoim stadionie 4:2 Olympique Lyon. Stołeczna ekipa zaliczyła swoje ósme z rzędu zwycięstwo, licząc wszystkie rozgrywki.

Jeszcze kilka lat temu potyczka paryżan z zespołem Les Gones mogła decydować o losach mistrzowskiego tytułu. Przed niedzielnym starciem obie ekipy w ligowej klasyfikacji dzieliła natomiast różnica 26 punktów.

Po pierwszej połowie na przerwę do szatni podopieczni Thomasa Tuchela udali się z dwubramkową zaliczką. Pierwszego gola dla paryżan w 22. minucie strzelił Angel Di Maria. Argentyńczyk wykończył indywidualna akcję po strzale z lewej nogi.

Tymczasem w 38. minucie swoje 15. trafienie w trakcie trwającej kampanii zaliczył Kylian Mbappe, wykorzystując w sytuacji oko w oko z bramkarzem rywali podanie Thomasa Meuniera. Jednocześnie w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji ekipa Rudiego Garcii była wręcz znokautowana przez gospodarzy.

Tuż po zmianie stron OL straciło trzeciego gola, gdy samobójcze trafienie zaliczył Fernando Marcal. Taki stan rzeczy sprawił, że goście się nieco przebudzili, co potwierdziły dwa gole dla liończyków. Najpierw w 52. minucie bramkę zdobył Martin Terrier, z kolei w 59. minucie trafienie zaliczył Moussa Dembele.

W ostatnich fragmentach rywalizacji przypomniał natomiast o sobie Edinson Cavani, notując swojego trzeciego gola w trwającym sezonie Ligue 1. PSG wygrało tym samym 4:2, mając już dwanaście punktów przewagi nad Olympique Marsylia.

Paris Saint-Germain - Olympique Lyon 4:2 (2:0)

Lyon: Toko Ekambi 90', Marcelo 90+2'

PSG (4-4-2): Navas – Meunier, Kehrer, Kimpembe, Kurzawa, Di María (85' Leandro Paredes), Verratti, Gueye, Draxler (65' Sarabia), Icardi (76' Cavani), Mbappe

Lyon (4-2-3-1): A. Lopes – Rafael, Marcelo, Denayer, Marçal (56' Tete), Mendes, Tousart, Cherki (56' Toko Ekambi), Aouar, Terrier (77' B. Traore), M. Dembele.

Sędzia główny: Clement Turpin (Francja)

Komentarze | 11 komentarzy

Patio1950 | 09.02.2020 23:20

Z taką obroną to my nie mamy czego szukać. Rafael, Marcal, Mendes, Marcelo... brazylijska kolonia od siedmiu boleści. 25 mln za Thiago Mendesa to rozbój w biały dzień. Można mieć jeden słabszy mecz, dwa, ale gość od początku sezonu gra takie gówno że ręce opadają. Tousart przy nim wygląda jak Ngolo Kante. Ogólnie widać było różnicę klas, psg dominacja prawie cały mecz, my zlapalismy jeden, dwa fajne momenty gdzie przycisnęliśmy, ale z taką obroną, z takimi niestabilnymi piłkarzami nie da się grać. Niech ten sezon się już skończy, a w lecie potrzeba konkretnego przemeblowania, bo tamte lato Monsieur Aulas z****l po całości i teraz mamy tego efekty.

g0las | 09.02.2020 23:50

Rozpoczęcie od środka w wykonaniu Lyonu po bramce na 2:0 idealnie opisuje cały mecz. Długo już oglądam piłkę, ale jeszcze nie widziałem czegoś takiego... Lyon błąd za błędem, zero pomysłu. W piłkę grali 10 minut i strzelili 2 bramki, reszta meczu to szkoda słów. Dzisiaj najlepszy piłkarz OL to Kimpembe, to jest tykająca bomba, która nie wiadomo kiedy wybuchnie. I jeszcze z opaską na ramieniu, żart wieczoru :D

Juninho | 10.02.2020 07:32

O dziwo akurat w tym meczu Marcelo nawet nieźle jak na siebie, Marcal to parodysta. Thiago Mendes bez komentarza, jego trzeba było opchnąć Hercie, a nie Tousarta. Alternatyw nie ma, bo Jean Lucas wydaje się jeszcze gorszy, pozostaje mieć nadzieję, że zdarzy się cud i Bruno Guimaraes spełni oczekiwania i zostanie drugim Juninho, ale raczej dołączy do brazylijskiej kolonii nieudaczników. Jeszcze ten Andersen grzejący ławę, talent za 25 mln nie jest w stanie wygrać rywalizacji z Marcelo, szkoda słów.
Nawet nie można mieć pretensji do R. Garcii, bo za transfery nie odpowiada, a mam wrażenie, że z tego składu  to i Klopp dużo więcej by nie wycisnął.
Nie mam pretensji o porażkę z PSG, bo ta drużyna jest poza zasięgiem innych z Ligue 1 obecnie, ale to kolejny sezon z rzędu, w którym ciężko patrzeć na Lyon. Drużyna budowana bez pomysłu, wizji, a polityka transferowa to czysty chaos.

Juninho | 10.02.2020 08:21

I jeszcze jedna refleksja: trzeba jak najszybciej sprzedać Dembele. Nie może tak być, że zawodnik, który stanowi o sile ofensywnej Lyonu nie łapie prawie w ogóle kontuzji, to godzi w klubową tradycję.

Poro6niec | 10.02.2020 09:03

Mecz jak mecz, w wykonaniu parodystów z Lyonu już nic mnie nie zdziwi. Natomiast Kimpembe jak zwykle zawala bramki, będąc największym zagrożeniem w polu karnym Paryżan. Tak samo dał ciała rok temu przeciwko United i w sumie za każdym razem gdy PSG czeka trudny mecz

Piotrek1979 | 10.02.2020 11:33

Sprzedaż w lecie 3 kluczowych zawodników to była totalna głupota ze strony Aulasa. Jeżeli dodamy do tego kompletnie nieudane letnie transfery, poważne kontuzje Depaya, Duboisa i Adelaide, tragiczną sytuację w obronie i rozchwianą formę Aouara i Dembele to pozycja Lyonu jest całkowicie adekwatna do obecnego potencjału tej drużyny. Jak już @Juninho wcześniej zauważył, najmniejszą winę za kiepskie wyniki ponosi Garcia. Gość przyszedł w trakcie sezonu do totalnie rozbitego Lyonu, a na letnie transfery nie miał kompletnie wpływu. Mimo tych wszystkich problemów OL nadal ma szansę, żeby zagrać choćby w LE. Może uda się też powalczyć o jeden z krajowych pucharów. Mam nadzieję, że ten Guimares nie okaże się kolejną wtopą i pomoże w dalszej części sezonu.

kuba_psg | 10.02.2020 13:19

A ja widzę, że PSG nic się nie zmieniło od lat, z taką grą w obronie to nigdy nic w LM nie osiągną. I nawet nie zwalałbym na Kimpembe, bo jak on czegoś nie zawali, to zrobi to ktoś inny, w PSG każdy gracz defensywny stanowi potencjalne zagrożenie dla własnej bramki...

monacoas666 | 10.02.2020 14:45

Borussia może parę razy zrobić wiatraki z obrońców PSG. Z drugiej strony Borussia też trochę puszcza. Dużo powinno się dziać w tych meczach.

maradona82 | 10.02.2020 17:24

A gdzie ta ściema Neymar? Odrazu pojechał na urodziny siostry czy jak?? A może go oszczędzają na mecze LM.

Juninho | 10.02.2020 23:26

@maradona82 był na trybunach, przy obecnym ataku Mbappe, Icardi, Di Maria to Neymar potrzebny tam jest jak świni siodło. ;)

d3mentor | 11.02.2020 00:56

Celna uwaga, też mam wrażenie, że bez Neymara ten atak lepiej się prezentuje.