REKLAMA
REKLAMA

Gasperini: Ważne było odzyskanie balansu w środku pola

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: ASInfo  |  16.02.2020 11:07
Gasperini: Ważne było odzyskanie balansu w środku pola

Gian Piero Gasperini  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Atalanta BC pokonała u siebie AS Romę 2:1 w sobotnim meczu Serie A. Gian Piero Gasperini, trener drużyny z Lombardii, powiedział, że kluczowe w zdobyciu kompletu punktów było odzyskanie odpowiedniego balansu w środku pola przez jego podopiecznych.

- Mamy określony balans i mieliśmy trochę problemów w pierwszej połowie ze stwarzaniem sobie groźnych sytuacji. Były momenty, kiedy Gomez mógł mocniej zaangażować się bardziej w ofensywie - powiedział Gasperini w rozmowie z DAZN.

Zwycięskiego gola dla Atalanty zdobył Mario Pasalić. Chorwat zdobył bramkę zaledwie 19 sekund po tym jak pojawił się na boisku. - Jeśli ktoś strzela gola po 19 sekundach, to nie można czegoś takiego zaplanować. Ważną rzeczą było odzyskanie naszego balansu w środku pola - przyznał.

Po tym zwycięstwie jego podopieczni zajmują czwarte miejsce w tabeli, mając sześć punktów przewagi nad piątą AS Romą. W następnej kolejce zagrają u siebie z US Sassuolo. Najpierw jednak Atalanta zmierzy się u siebie w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Valencią.

- To, czego doświadczamy z naszymi kibicami, takiej pasji, to jest we Włoszech czymś rzadkim. Mamy nadzieję, że zobaczymy w środę to ponownie przy okazji meczu z Valencią, gdy całe miasto praktycznie będzie podróżowało do Mediolanu na spotkanie Ligi Mistrzów - stwierdził.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

21.10 09:31