Lyon na remis ze Strasbourgiem

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Francja.goal.pl  |  16.02.2020 17:29

Ligue 1

W jednym z niedzielnych spotkań 25. kolejki Ligue 1, Olympique Lyon zremisował 1:1 u siebie ze Strasbourgiem.

Niedzielne spotkanie ułożyło się po myśli gospodarzy, którzy w 21. minucie wyszli na prowadzenie. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Maxwella Corneta z lewej strony boiska, do futbolówki w polu karnym dopadł Bertrand Traore i uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi.

Strasbourgowi udało się jednak doprowadzić do wyrównania trzy minuty przed przerwą. Po świetnym prostopadłym podaniu Abdula Warisa, sytuację sam na sam z bramkarzem rywali wykorzystał Kevin Zohi.

W drugie połowie inicjatywa należała do Lyonu, który jednak nie potrafił znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza rywali. Ostatecznie wynik 1:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Olympique Lyon - RC Strasbourg 1:1 (1:1)

1:0 Traore 21'
1:1 Zohi 42'

Komentarze | 1 komentarz

Patio1950 | 17.02.2020 14:16

My chyba zapominamy jak się gra w lidze. Po wyrzuceniu Marsylii z pucharu znowu zagraliśmy słaby mecz w lidze, gdzie najbardziej potrzebujemy tych zwycięstw. Nic nie działało - Cornet słabo, Ekambi też niezbyt dobrze, Aouar niewidoczny. Traore w swoim stylu, parę razy zrobił różnicę (i strzelił gola), ale potem masa głupich zagrań i strat, oraz zniknięcie z boiska. Trójka w pomocy Caqueret-Mendes-Aouar nie miała jeszcze żadnego dobrego meczu w tym zestawieniu, nie rozumiem Garcii. Mam nadzieję że Guimaraes zastąpi swojego rodaka w jedenastce, bo gra z Thiago to jak gra w 10 na 11. Bezużyteczny. Marcal znowu prawie zaliczył samobój stulecia po super zagraniu w światło własnej bramki :) Obrona w ogóle się nie rozumie, jednym podaniem rozwalona, to jest jakaś masakra. Część piłkarzy musi odejść. Z takimi graczami, którzy przez cały sezon nie umieją ustabilizować formy nie da się nic osiągnąć. Reformę zacząłbym od brazylijskiej kolonii. Garcia i jego sztab też muszą odejść. Z całym szacunkiem, ale on nie ma za grosz pomysłu na tą drużynę. Wszystko co kreujemy opiera się tylko na indywidualnych umiejętnościach poszczególnych zawodników, a kiedy nie mają swojego dnia (co zdarza się dość często) to wszystko leży. W obronie biegamy jak dzieci we mgle. Dobrze że Dubois wraca, mam nadzieję że da większą stabilizację na prawej stronie. Naprawdę źle to wygląda.