Cracovia lepsza od Lecha

dodał: maaarcin  |  źródło: LigaPolska.pl  |  16.02.2020 19:30

Michał Probierz  |  fot. ASInfo

Trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Cracovii, którzy na własnym stadionie pokonali 2:1 Lecha Poznań. Tym samym Pasy zrównały się punktami z Legią Warszawa.

Pierwsza bramka niedzielnego spotkania padła w 24. minucie. Po zagraniu z prawej strony pola karnego, piłka trafiła do ustawionego w środku Kamila Jóźwiaka, który uderzeniem z dwunastu metrów nie dał szans bramkarzowi Cracovii. Był to jedyny gol w pierwszej odsłonie.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla drużyny Michała Probierza, która w 47. minucie doprowadziła do wyrównania. Bramkarza Lecha uderzeniem z lewej strony pola karnego w długi róg zaskoczył Kamil Pestka.

W 65. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Cracovii za faul Rogne na Lopesie. Kilka chwil później jedenastkę pewnym uderzeniem wykorzystał Hanca. Jak się później okazało było to trafienie na wagę zwycięstwa.

Cracovia - Lech Poznań 2:1 (0:1)

0:1 Jóźwiak 24'
1:1 Pestka 47'
2:1 Hanca (k.) 68'

Cracovia - Pesković

Cracovia: Pesković – Pestka, Jablonsky, Helik, Rapa – Gol – Fiolić (76' Dimun), van Amersfoort (87' Siplak), Lusiusz, Hanca (84' Wdowiak) – Lopes

Lech: Van der Hart – Satka, Kamiński, Rogne, Kostewycz – Jóźwiak, Muhar (82' Szymczak), Tiba, Puchacz (72' Moder) – Ramirez – Gytkjaera