LE: Wygrana Espanyolu, awans Wilków

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Espanyol Barcelona pokonał 3:2 Wolverhampton Wanderers w rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Z awansu do kolejnej rundy cieszyły się jednak Wilki, które w pierwszym meczu wypracowały sobie pokaźną zaliczkę.

Sprawa awansu w pojedynku tych drużyn była rozstrzygnięta już po pierwszym spotkaniu, w którym Wolverhampton wysoko 4:0 pokonał Espanyol. Rewanż w Barcelonie był więc tylko formalnością.

Oba zespoły stworzyły jednak ciekawe widowisko. W 16. minucie Espanyol wyszedł na prowadzenie po strzale Jonathana Calleriego z kilku metrów, po tym jak piłkę z lewej strony dograł mu Pedrosa.

Sześć minut później Wilki odpowiedziały wyrównującym golem. Po zagraniu Morgana Gibbsa-White, futbolówkę w polu karnym otrzymał Adama Traore i uderzeniem po rękach bramkarza trafił do siatki.

W 57. minucie Espanyol ponownie był na prowadzeniu. Rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką pewnie wykorzystał Calleri, po raz drugi wpisując się na listę strzelców.

Ale i tym razem goście z Anglii doprowadzili do wyrównania. W 79. minucie, po podaniu Daniela Podence’a, do pustej bramki z bliska trafił Matt Doherty. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, w doliczonym czasie gry hattricka skompletował Calleri, zapewniając Espanyolowi zwycięstwo w rewanżu.

Espanyol Barcelona – Wolverhampton Wanderers 3:2 (1:1)

1:0 Calleri 16′
1:1 Traore 22′
2:1 Calleri (k.) 57′
2:2 Doherty 79′
3:2 Calleri 90+1′

Pierwszy mecz: 4:0. Awans: Wolverhampton