LE: Zwycięska porażka, czyli Ajax za burtą

Daley Blind

AFC Ajax nie odrobił strat z pierwszego meczu w ramach 1/16 finału Ligi Europy przeciwko Getafe CF. Amsterdamski team wygrał w czwartkowy wieczór 2:1, ale w dwumeczu przegrał z ekipą z Półwyspu Iberyjskiego 2:3, żegnając się z rozgrywkami.

Ekipa z Beneluksu do swojego spotkania przystępowała w trudnym położeniu. Wszystko dlatego, że przedstawiciele La Liga przed tygodniem wygrali 2:0. Niemniej team z Amsterdamu nie zamierzał tanio sprzedać skóry.

Getafe szybko postarało się jeszcze bardziej pokrzyżować plany Ajaxu, gdyż już w piątej minucie piłkę do siatki skierował Jaime Mata, który w sobie tylko znany sposób poradził sobie z obrońcą rywali, a następnie zmusił do kapitulacji golkipera rywali.

Radość z prowadzenie w szeregach gości nie trwała jednak długo, bo już w 10. minucie do wyrównania doprowadził Danilo, który wykorzystał podanie z boku boiska od Donny’ego Van Den Beka, a następnie z bliskiej odległości zdobył bramkę na 1:1. Do przerwy było zatem 1:1.

Po ponad godzinie gry Ajax zdołał strzelić drugiego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mathias Oliveira, kierując piłkę niefortunnie do własnej bramki. Amsterdamczycy uwierzyli zatem w szanse wywalczenia przepustki do gry w kolejnej fazie rozgrywek. Ostatecznie jednak wynik do końca meczu już się nie zmienił.

AFC Ajax – Getafe CF 2:1 (1:1)