Benedetto bohaterem Marsylii

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Francja.goal.pl  |  28.02.2020 22:58

Ligue 1

Liga niemiecka wróciła do gry!
Po bardzo ciekawym spotkaniu, Olympique Marsylia pokonała w piątkowy wieczór 3:2 na wyjeździe Nimes i umocniła się na drugim miejscu w tabeli. Wszystkie gole dla gości zdobył Benedetto.

Piątkowy mecz świetnie rozpoczął się dla gospodarzy, którzy już w piątej minucie objęli prowadzenie. Do bramki Marsylii trafił Zinedine Ferhar, który skutecznie dobił obroniony przez Mandandę strzał Nolana Roux.

Na odpowiedź gości nie trzeba było jednak długo czekać, bowiem w dziesiątej minucie było już 1:1. Po szybkiej akcji i dograniu Bouny Sarra, piłkę z bliska do pustej już bramki skierował Dario Benedetto.

Napastnik Marsylii bez wątpienia okazał się bohaterem tego spotkania. W 37. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem po podaniu Dimitri Payeta.

W 69. minucie Benedetto po raz trzeci wpisał się na listę strzelców, tym razem trafiając do siatki z ośmiu metrów po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i przypadkowym zgraniu piłki przez Duje Caletę-Cara.

W doliczonym czasie gry Nimes zdobyło jeszcze drugiego gola. Po dośrodkowaniu Benrahou z rzutu rożnego, błąd Mandandy wykorzystał Lucas Deaux.

Olympique Nimes - Olympique Marsylia 2:3 (1:2)

MarseilleFan | 28.02.2020 23:11

Dno, muł, piach. Marsylia w drugieł połowie sezonu jakoś ciuła te punkty, ale gra jest koszmarna, a rywale nawet ci walczący o utrzymanie wygladają dużo lepiej pod względem intensywności gry, pomysłu i zaangażowania. Dzisiaj kolejny raz nasz trener popisał się majstersztykiem trenerskim i ustawił Sansona jako bardzo ofensywnego pomocnika, grał niemalże obok Benedetto, za to Payet czyli zawodnik dużo wolniejszy harował w obronie. I gry nie było bo Morgan to fantastyczny srodkowy pomocnik typu box to box, ale predyspozycji ofensywnych to on nie ma żadnych, Zero kreatywności. Szkoda mi Nimes bo z tak bezjajeczną Marsylią mogli dziś zdobyc co najmniej ten jeden punkt. Mandanda dziś znowu ratował.
Cieszą bramki Dario. Może doda mu to pewności siebie. Ty chyba jedyny dzisiaj plus. Nie chcę takiej Marsylii w LM. Jeżeli ma tam awansować, to AVB musi zacząć w końcu myśleć nad tym co widzi bo w przeciwnym razie Lille czy Lyon bez problemu jeszcze do TOP 3 awansują.

MarseilleFan | 28.02.2020 23:24

Teraz patrzę na oceny Lephoceen i Sanson został oceniony jako najgorszy zawodnik meczu. Zreszta po raz kolejny kiedy jet ustawiany na tej pozycji. Jako b2b zazwyczaj jest jednym z najlepszych. Czy AVB na prawdę jest tak ślepy?

Gazza | 28.02.2020 23:32

Z ciekawości obejrzałem ich spotkanie w końcu zajmują 2 miejsce i grali bardzo tragiczna piłkę, gdyby nie słabsi przeciwnicy to mogłoby to inaczej wyglądać. Szczęście sprzyja lepszym więc nie ma co podważać ich gry zbytnio nawet jeśli styl jest bardzo słaby. Wystawianie Sansona to już naprawdę powielanie tego samego błędu. W Ligue 1 szczęście im sprzyja ciągle, ale też potrafią mu pomóc w postaci Mandandy czy solidnego Payeta.

Dario kopie się po czole, brak mu techniki, jest klocowaty, ale w miarę szybki i ma nosa do goli. To wielki plus.

Jednak w LM może być naprawdę dupa blada, niech coś kombinują i wyjdą chociaż z grupy, bo mogę ich nie lubić, ale z grupy muszą wyjść choćby miał grać w ataku kulawy Niang.

Joker | 28.02.2020 23:43

Szczerze mówiąc to ja się spodziewałem, że dziś znowu będzie w łeb, bo Marsylia ostatnio wygląda coraz słabiej, a za to Nimes miało niezłą serię, choćby u siebie wygrali 3 razy z rzędu, i z ekipy która była pewnym spadkowiczem stali się zespołem, który może nawet ponad strefę barażową wyjść, także mimo wszystko wygrana cieszy, bo jak się ma słabszy okres to najważniejsze jest, aby nie wpaść w jakąś serię bez zwycięstw. Dzięki tym 3 pkt OM ma w tej chwili bardzo komfortową sytuację, i jak nie dowiozą tego 2.miejsca to będą mega frajerami.

Do tego, że Mandanda i Payet rozwiązują wiele problemów można było się przyzwyczaić, ale hat-trick Benedetto to leki szok :) miał dziś facet jak to się mówi dzień konia, weszło mu wszystko co miał. Ale i tak nie jest to zawodnik, na którego w kontekście całego sezonu można liczyć, bo gra falami, ma kilka meczów gdzie jest skuteczny, a potem ma długą zapaść i tak wkoło.

redsik | 01.03.2020 07:17

wie ktoś kiedy wraca Thauvin? nie zapominać o tym człowieku, z nim OM ma wciąż wielki ciąg na bramkę przeciwnika. Mimo wszystko cieszy kolejna wygrana OM.

MarseilleFan | 01.03.2020 12:09

redsik
Thauvin wznowił już treningi z drużyną i jest duża szansa że znajdzie sie na ławce już  w najbliższym meczu z Amiens. Jeśli nie ten to na pewno następny :)