Valencia na zwycięskim szlaku

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  29.02.2020 19:03

La Liga

Liga niemiecka wróciła do gry!
Walczący cały czas o miejsce premiowane grą w kolejnej edycji Ligi Mistrzów piłkarze Valencii CF pokonali w drugim sobotnim spotkaniu La Liga 2:1 Real Betis. Nietoperze przerwali zatem passę czterech spotkań bez zwycięstwa, licząc wszystkie rozgrywki.

Valencia przed tygodniem otrzymała lekcję futbolu od Realu Sociedad, przegrywając z drużyną z Kraju Basków 0:3. W sobotnie popołudnie ekipa Aberta Celadesa chciała jednak za wszelką cenę wrócić na zwycięski szlak, chociaż podobny cel miał team z Andaluzji.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji byliśmy świadkami ciekawego starcia z udziałem obu drużyn, mimo że zabrakło w tej części meczu goli. Pierwsze fragmenty spotkania to okres dominacji Valencii, z kolei ostatnie 20 minut pierwszej połowy upłynęło pod znakiem przewagi gości.

Wynik meczu został otwarty w 60. minucie, gdy Kevin Gameiro popisał się świetnym strzałem sprzed pola karnego. Tymczasem w 89. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Dani Parejo. Betis stać było tylko na honorowe trafienie w doliczonym czasie gry, gdy do siatki trafił Loren.

Valencia CF - Real Betis 2:1 (0:0)

1:0 Gameiro 60'
2:0 Parejo 89'
2:1 Loren 90+3'