Podział punktów między Lipskiem a Bayerem

dodał: Patryk Śliwiński  |  źródło: Bundesliga.goal.pl  |  01.03.2020 17:22

Marcel Sabitzer  |  fot. Grzegorz Wajda

Piłkarze wracają na boiska!
Podziałem punktów zakończył się ostatni mecz 24. kolejki Bundesligi. RB Lipsk na własnym stadionie zremisował 1:1 z Bayerem Leverkusen.

Pierwszą połowę zdominował zespół gości. Najlepiej świadczy o tym fakt, że stosunek strzałów wynosił w niej 2:10. Ataki Leverkusen w 29 minucie przyniosły oczekiwany skutek. Doskonałe podanie Havertza na jedenasty metr wykorzystał wtedy Bailey, który nie dał bramkarzowi żadnych szans.

Gospodarze odpowiedzieli w 32 minucie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał wówczas Patrick Schick i strzałem głową pokonał Hradeckyego.

Druga połowa była nieco bardziej wyrównana, ale piłkarze stwarzali sobie mniej okazji na zdobycie bramki. Pod koniec meczu to piłkarze Lipska wykazywali większą chęć na podwyższenie rezultatu, ale mecz ostatecznie zakończył się remisem

RB Lipsk – Bayer Leverkusen 1:1 (1:1)

0:1 Bailey 29’
1:1 Schick 32’

Bayer – Demirbay, Tah, Diaby

Lipsk: Gulacsi – Klostermann, Upamecano, Halstenberg – Mukiele, Sabitzer, Angelino – Forsberg, Nkunku (75' Haidara) – Schick (82' Wolf), Werner (71' Poulsen)

Leverkusen: Hradecky – Tah, Bender, Tapsoba – Amiri, Palacios (65’ Aranguiz), Demirbay, Wendell – Havertz, Alario (90' Bellarabi), Bailey (71' Diaby)

Sędzia główny: Felix Zwayer (Niemcy)