Manchester City wygrywa Puchar Ligi Angielskiej

Sergio Aguero

Manchester City pokonuje w finale Pucharu Ligi Angielskiej Aston Villa 2:1. Dla podopiecznych Pepa Guardioli jest to drugi tytuł w tym sezonie.

Mecz doskonale zaczął się dla podopiecznych Pepa Guardioli. W 20. minucie na prowadzenie Manchesterowi City dał Aguero. Argentyńczyk wykorzystał dobre zgranie głową Fodena i strzałem z okolicy piątego metra pewnie umieścił piłkę w siatce.

Obywatele w 30. minucie podwyższyli rezultat spotkania. Dośrodkowanie Gundogana z rzutu rożnego na bramkę zamienił Rodri. Hiszpan strzałem głową nie dał szans Nylandowi.

Bramkę kontaktową Aston Villa zdobyło pod koniec pierwszej połowy – w 41. minucie. Błąd stopera Manchesteru City wykorzystał wówczas El-Ghazi, który wrzucił piłkę w pole karne do Samaty. Napastnik z Tanzani bez problemu pokonał strzałem głową Edersona.

W drugiej połowie meczu ujrzeliśmy jedynie dwa strzały celne na bramkę. Podopieczni Smitha w 88. minucie mieli doskonałą okazję na wyrównanie. Jednak Ederson zdołał obronić uderzenie głową po rzucie rożnym i sparował piłkę na słupek.

Aston Villa – Manchester City 1:2 (1:2)

0:1 Aguero 20′