REKLAMA
REKLAMA

Wszystkie imprezy sportowe we Włoszech zawieszone na 30 dni?

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  03.03.2020 21:15
Wszystkie imprezy sportowe we Włoszech zawieszone na 30 dni?

Włochy

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Agencja informacyjna ANSA twierdzi, że rząd rozważa zawieszenie na miesiąc wszystkich imprez sportowych we Włoszech. Powodem jest oczywiście epidemia koronawirusa, w wyniku której w ciągu 24 godzin zmarło kolejne 27 osób.

Zawieszenie obejmowałoby nie tylko obszary najbardziej dotkniętych tą chorobą, ale całego kraju. Taką propozycję rządowi przedstawiło środowisko naukowe.

Taka decyzja doprowadziłaby albo do całkowitego zawieszenia sezonu Serie A lub do rozgrywania przez najbliższy miesiąc wszystkich meczów bez udziału kibiców.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 31 komentarzy

BOYSSAN | 03.03.2020 21:20

Te informacja jest równoznaczna z zakończeniem sezonu.

BOYSSAN | 03.03.2020 21:21

Wróć ...

Taka sytuacja byłaby równoznaczna z zakończeniem rozgrywek

SilaSpokoju | 03.03.2020 21:23

Są tylko 2 możliwe scenariusze:
1. Albo kończymy sezon na ostatniej rozegranej przez wszystkie drużyny kolejce (tj. kolejka 24) i nie przyznajemy mistrza nikomu, a drużyny z TOP6 grają w LE i LM.
2. Albo do końca sezonu wszystkie drużyny grają na pustych stadionach.

Sensowniejszą opcją jest chyba 2, ale zobaczymy co czas pokaże.

Posesivo | 03.03.2020 21:25

Wszystko przeciwko Interowi... spisek... odwołać i przyznać zwycięstwo Interowi, zgodnie z tradycją. Papierowe scudetti w cenie. Juve bez formy to najlepiej posmarować i odwołać sezon

Gdyby nie zbliżające się Euro to pewnie by dokończyli sezon w czerwcu , a tak najrozsądniej odwołać rozgrywki jak w czasie wojny.
Ciekawe tylko kto wystąpi w pucharach, kto spadnie, a kto awansuje. Ciekawe czy i w tym zakresie co chwilę będą zmiany decyzji.

Italia00 | 03.03.2020 21:26

Z jednej strony tak, z drugiej strony zaś kluby i władze Serie A przynajmniej wiedziałaby co robić. Tak to mamy po kilka komunikatów dziennie o spotkaniach, a tak byłoby wiadomo, że wszystko przesuwa się o miesiąc i trzeba to na nowo zorganizować i przedłużyć sezon o te 3-4 tygodnie, aby rozegrać zaległe starcia. O ile, zakładamy, że za miesiąca sytuacja z tym wirusem wyglądałaby lepiej.

Przynajmniej staram się to sobie racjonalnie wytłumaczyć, bo zakończenie sezonu to jednak koszmar. Gigantyczne straty dla klubów, nierozwiązana sprawa tego kto jest mistrzem, kto spada niżej, kto zagra w europejskich pucharach.

Italia00 | 03.03.2020 21:26

To do @Boyssan

Posesivo | 03.03.2020 21:37

Ciekawe jakie będzie rozwiązanie tej sytuacji. Czy mistrza wyznaczą np turniejem, że trzy drużyny każdy z każdym  jak w tym towarzyskim pucharze.

Ale z udziałem do LM taka Roma mogłaby mieć pretensje bo ma w zasięgu ręki Atalante. I ze spadkiem, czemu np Genoa a nie np Sampdoria, może też turniejem każdy z każdym.

Boje się, że codziennie będziemy dostawać wiele sprzecznych informacji co dalej. A to na pewno nie działa dobrze na zawodników bo sesja treningowa pod konkretnego rywala, przygotowanie mentalne.

Plus, że Ronaldo z mamą będzie mógł posiedzieć dłużej

Monochromatyczn | 03.03.2020 21:55

Jakąś opcją byłoby kończenie sezonu latem, wysłanie U-21 na Euro... no ale nie tylko Włosi grają we włoskich klubach, wiadomo co wybrałby CR7 czy inny Eriksen. Juventus bez euro-reprezentantów praktycznie nie ma kadry, poza kilkoma latynosami. Anulowanie sezonu? Szkoda gdy szanse na kolejne mistrzostwo wciąż są ogromne, ale też bez żalu wykreśliłbym Sarriego z kart historii klubu. Myślę, że jednak dokończą to bez kibiców - straty z biletów nie będą przecież większe niż przy anulowaniu rozgrywek. Zresztą bilety to pikuś, przy tym drugim rozwiązaniu pewnie zaraz o swoje pieniądze upomną się sponsorzy, prawa telewizyjne...

Monochromatyczn | 03.03.2020 21:57

"Plus, że Ronaldo z mamą będzie mógł posiedzieć dłużej" - cicho, są takie kluby mające kibiców gotowych pomyśleć, że to właśnie jest powód decyzji rządu.

BOYSSAN | 03.03.2020 22:03

Zakończenie przedwczesne sezonu skutkuje tym ze np nie przyznajemy Mistrza , nie ma spadków z serie a

O grze w przyszłorocznych edycjach europejskich pucharów decyduje tabela z poprzedniego roku , w takiej sytuacji nawiększym przegranym zostaje Lazio a największym Napoli ponieważ ma wtedy LM w przyszłym sezonie .

Gattuso zostaje cudotwórca :)

Posesivo | 03.03.2020 22:11


BOYSSAN: tak mówisz? A co z takim Benevento, które szaleje w Serie B? Ich liga ciągle gra i to byłoby nie fair jakby nie awansowali. Ale jeśli byłoby jak mówisz, to niezłe jaja i protesty by wyszły

Monochromatyczn | 03.03.2020 22:13

@Boy - nie pomyślałem o Lazio, dla nich to jest naprawdę rollercoaster i potencjalnie niewyobrażalny pech. Za same wrażenia artystyczne przyznałbym im i Atalancie po małym scudetku ;)

BOYSSAN | 03.03.2020 22:20

@ posesivo

Takie są zasady, sytuacja jest jak widzimy nadzwyczajna. Przepisy są bezwzględne.

dalmare | 03.03.2020 22:23

Sytuacja realnie jest precedensowa, decyzje podejmuje rząd, wspomagany przez naukowy sztab kryzysowy, do decyzji rządu próbuje się dostosować kalendarze rozgrywek. Rozgrywki sportowe nie są priorytetowym zagadnieniem, bieżącą tendencją jest zakaz rozgrywek z publicznością. Żenujące patrzeć tu na komentarze.
Zawieszenie sezonu byłoby ostatnią rozpatrywaną opcją, na razie są inne bardziej oczywiste. Co do narzekań na zmienność info o terminarzach- dziwne byłoby chcieć by zamiast bieżącej informacji trwała cisza prasowa i raz na tydzień podawano aktualny termin zawieszenia zgromadzeń.

Felek1017 | 03.03.2020 22:52

No i co teraz powiecie? Mialo byc wszystko ukartowane przez Juve. I co? Przecież jak to bedzie koniec rozgrywek to gwóźdź do trumny Juve. Tyle kasy pójdzie się walić a kontrakty trzeba opłacić... okienko transferowe to będzie masowa sprzedaż

BOYSSAN | 03.03.2020 23:02

@Felek

Decyzja włoskiego rzadu o zawieszeniu na miesiąc imprez sportowych przykrywa decyzje Lega Calcio czapka przez co spór który się tutaj toczył od kilku dni jest nie do rozstrzygnięcia.
Decyzja ta można powiedzieć kończy sezon , bo 30 dni to jest co najmniej 4 kolejki wycięte

Chichot | 03.03.2020 23:41

BOYSSAN
39 dni ale bez kibiców we wszystkich meczach. Więc jest pozwolenie na mecze bez kibiców. Może to być pomoc rządu dla Lega. Z decyzją władz niema co dyskutować, więc kluby pozostają bez wyboru. Lega ma związane ręce więc kluby nie mają o co się spierać, jak w ostatnich dniach.

dalmare | 04.03.2020 00:18

wyżej: "...Decyzja włoskiego rzadu o zawieszeniu na miesiąc imprez sportowych (...) decyzja (...)kończy sezon..."-
-  Ale nie ma takiej decyzji, jest tylko zalecenie zakazu imprez z publicznością.
Komitet naukowy przy prezydencie Giuseppe Conte rekomenduje prezydentowi zawieszenie imprez sportowych z udziałem publiczności.
Nie ma zakazu rozgrywek bez publiczności. Zakaz rozgrywek z publicznością jest rekomendacją, zaleceniem, jedną z propozycji.
Spodziewane jest że propozycje zostaną wprowadzone dekretem Prezydenta w ciągu najbliższych godzin.
(patrz: gazzetta.it/Calcio/Serie-A/03-03-20 20/comitato-scientifico-governo-sto p-sport-un-mese-3601427545687.shtml  )
---
Dla rozładowania ciężkiej atmosfery:
video z Niemiec, minister spraw wewnętrznych wykonuje na Angeli Merkel zalecenie powstrzymania się od uścisków dłoni:
videos.marca.com/v/0_7j3ttbvf-el- ministro-del-interior-aleman-no-da- la-mano-a-merkel-por-el-coronavirus ?count=0  

troltroli | 04.03.2020 00:32

Ale sa i pozytywy.. mniejsza ilość troli tutaj albo ich całkowity brak a po 30 dniach moze calkowicie znikną;)

MrGhost | 04.03.2020 00:42

Corriere della Sera: Naukowy komitet techniczny, który w związku z kryzysem wywołanym przez koronawirusa powołał premier Giuseppe Conte zakłada rozgrywanie wszystkich wydarzeń sportowych bez udziału kibiców (nie wspomina się o całkowitym zawieszeniu rozgrywek). Są też ogólne życiowe zalecenia takie jak unikanie przywitań poprzez potrząśnięcie ręki, czy pocałunki, zachowywanie przynajmniej metra odległości od osoby obok, a osoby starsze powinny pozostać w domach.

Jest szansa na dokończenie rozgrywek. Ale trzeba zacząć koniecznie grać mecze, aby wyrobić się do Euro. Im dalej będą brnąć w to gówno, tym większe prawdopodobieństwo , że ligi się nie uratuje. Moim zdaniem zarząd powinien zrezygnować z pucharu i w tym czasie realizować zaległe mecze ligowe. Z dwojga złego to już wolę ten puchar odpuścić , choć to tylko dwa terminy , czyli dwa terminy na dwie zaległe kolejki

klanies | 04.03.2020 00:54

nawet głosu nie chce mi się zabierać... wyraziłem się jasno nt. odwołanego meczu z Juve, że to fatalna decyzja której wszyscy później mogą żałować i może ona pociągnąć za sobą kolejne, sezonu może nie uda się już uratować i konsekwencje będą straszne... kibice jufków się śmiali, to niech się śmieją dalej. To LEGA CALCIO rozpędziła tą całą machinę błędnego koła. Brak słów.

MrGhost | 04.03.2020 00:55

Up - aktualizacja
Właściwie tylko kolejka finałowa pucharu. Mój błąd. Być może przerwy reprezentacyjne trzeba będzie zastąpić ligą.

Niby to tylko piłka , ale co z klubami , które już są na granicy bankructwa? Brak wpływu z biletów może wykończyć wiele biedniejszych marek. Patrząc z perspektywy kibica Interu , Milanu czy Juve sytuacja jest dużo łatwiejsza niż np. Bari. Jak tu wyjść z twarzą i jednocześnie nie zatopić kilku statków . Sytuacja jest dramatyczna

ola | 04.03.2020 08:02

Moim zadaniem powinno dojść do zakończenia sezonu. Pozostawić status quo. Nie ma mistrza, nie ma spadkowiczów. Kolejny sezon zaczynamy z tak jak ten obecny takim samym składem.

HmmGr | 04.03.2020 09:11

Dajcie juz spokoj z tym pisaniem ironicznym ze to spisek przeciw Interowi i takie tam nak rowniez ze to wszystko jest pod Juventus. Prawda jest taka ze liga nie kreci sie tylko w kolo tych druzyn. Jet walka o puchary jak i o utrzymanie. Zakonczenie sezonu teraz odbiera szanse polowie druzyn na walke o puchary lub utrzymanie. Nikt nie zgodzi sie na takie wyjscie tak samo jak na to zeby liczyly sie wyniki z poprzedniego sezonu. Jesli liga ma byc zakonczona to niech ja zakoncza tak ze faktycznie w pucharach zagraja druzyny tak jak sa teraz w lidze, ale niech nikt nie spada. Tak jakby nie bylo tego sezonu. Mysle ze najlepsze wyjscie

Outlander | 04.03.2020 10:07


@ola, a co z tymi grającymi w Serie B? Tam rozgrywki toczą się pełną parą i będzie jakieś wygrany... co wtedy? Ktoś wywalczy awans i nie zagra w wyższej lidze?

HmmGr | 04.03.2020 10:09

Tam tez zawiezsza rozgrywki... to bardziej niz pewne

Elseid_Design | 04.03.2020 10:12

Ola - taak i Benevento, które idzie jak burza po awans do Serie A niczym The Reds po mistrza Anglii, nagle odpuści sobie awans i pogodzi się z pozostaniem w Serie B. Akurat. Sezon zostanie rozegrany do końca. Będzie ciasny terminarz i tyle. O zarazie niedługo zrobi się cicho.

ola | 04.03.2020 10:37

Nie ma idealnego rozwiązania. Martwicie się o awans z serie B a co mają powiedzieć drużyny które walczą o utrzymanie w serie A ? Co powie Lazio z sezonem życia?
Problem awansu/spadku będzie rozwiązany jak anulują rozgrywki w serie a/b.

Co do meczy przy pustych trybunach, dla nas było by to najlepsze rozwiązanie ale nie sądzę że się uda. Nie wierzę że w przypadku tylu osób zarażonych we Włoszech w ciągu marca/kwietnia nie dojdzie do zarażenia jakiegoś piłkarza/trenera/ osób ze sztabu. I co wtedy? Kwarantanna i znów mamy problem.

Fan_Tulipan | 04.03.2020 10:45

W najbliższym czasie zachorowań na koronawirusa będzie jeszcze więcej.
Przy tej panice będą grali przy pustych trybunach lub anulują sezon. Obie opcje są złe i niesprawiedliwe.
Pierwsza ma duży wpływ na wynik w poszczególnych meczach i końcową klasyfikację. Druga wiadome ale jest uregulowana w regulaminie rozgrywek.

MarioJUVE | 04.03.2020 12:57

Odwolac rowniez lige w hiszpanii ,Niemczech Francji.I potem mam lepsxy pomysl by dokonczyc sezon gra online w fife.Zamiast zwyklych meczy uzyjemy Konsol.

BOYSSAN | 04.03.2020 13:02

Najwiekszy problem z koronawirusem jest w Italii i to jest fakt, dwa w przypadku problemu jestem przekonany , ze we Francji czy Niemczech nie będzie takich jaj jak w serieA .

Pan DalPino klaun do dymisji w trybie pilnym. Rozmontowal nam lige wzorowo. Gosc się nadaje do zarzadzania max liga juniorska gdzies na końcu Sycylii.transfery.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
21.10 09:31