Puchar Niemiec: Eintracht ostatnim półfinalistą

Andre Silva

Eintracht Frankfurt uzupełnił stawkę półfinalistów rozgrywek o Puchar Niemiec. W środowym ćwierćfinale pokonał 2:0 przed własną publicznością Werder Brema.

Pierwsza bramka spotkania padła tuż przed przerwą. W szóstej minucie doliczonego czasu gry rzut karny. podyktowany za zagranie piłki ręką przez jednego z zawodników Werderu Brema, wykorzystał pewnym uderzeniem Andre Silva.

W 60. minucie Eintracht zdobył drugiego gola. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, piłkę w bramce z kilku metrów umieścił zupełnie niepilnowany Daichi Kamada. Do końca spotkania gospodarze spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisku, a wynik nie uległ już zmianie. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartką w samej końcówce ukarany został Kostić.

Półfinałowego rywala Eintracht pozna w najbliższą niedzielę, na kiedy zostało zaplanowane losowanie 1/2 finału. Wcześniej awans wywalczyły zespoły Bayernu Monachium, Bayeru Leverkusen i FC Saarbrucken.

Eintracht Frankfurt – Werder Brema 2:0 (1:0)

1:0 Andre Silva (k.) 45+6′
2:0 Kamada 60′