Wygrane Nice, Angers, Dijon, Metz i Reims

Kamil Glik

Gracze Nice wygrali z Monaco 2:1. W innych meczach tej kolejki triumfowali też zawodnicy Angers, Dijon, Metz i Reims.

Co działo się na Allianz Rivera? Lepiej to spotkanie rozpoczęło się dla gości. Piłkarze Monaco objęli prowadzenie w 32. minucie po trafieniu Ben Yeddera. Ostatecznie jednak goście nie zdobyli w tym meczu ani jednego punktu. Po przerwie dwie bramki dla gospodarzy strzelił bowiem Dolberg.

Warto zauważyć, że goście od 86. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Joveticia. Glik rozegrał cały mecz dla przyjezdnych.

Na stadionie Angers gospodarze pokonali swoich rywali 2:0. Obie bramki padły po przerwie. Najpierw na listę strzelców wpisał się Bobichon, a potem Thomas.

Piłkarze Metz pokonali Nimes 2:1. Trafienia dla triumfatorów zdobyli Nguette i Boye. Tymczasem zawodnicy Dijon poradzili sobie z klubem z Tuluzy. Dla gospodarzy trafiali Mendyl i Aguerd. Honorową bramkę dla gości zdobył natomiast Boisgard.

Emocji nie brakowało na Stade Auguste-Delaune. Goście mogli objąć prowadzenie w 29. minucie, ale rzutu karnego nie wykorzystał wtedy Mendy. Kilka minut potem zemściło się to na przyjezdnych. Bramkę dla gospodarzy zdobył bowiem Toure. Okazało się, że było to jedyne trafienie tego wieczora. Tym samym gospodarze pokonali swoich rywali 1:0.