Puchar Anglii: Diabły uzupełniły stawkę

Sergio Romero

Manchester United został ostatnim ćwierćfinalista Pucharu Anglii, po tym jak wygrał w czwartek na wyjeździe z Derby County 3:0. Czerwone Diabły w kolejnej rundzie zmierzą się z Norwich City.

Pierwsi bliżej zdobycia gola byli gospodarze, lecz w 19. minucie po strzale legendy United Wayne’a Rooneya z rzutu wolnego świetnie interweniował Sergio Romero. Czternaście minut później to gości za to wyszli na prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym i zablokowanych strzałach Bruno Fernandesa oraz Jessego Lingarda, piłka trafiła do Luke’a Shawa, a ten uderzył po koźle i było 0:1. Jeszcze przed przerwą United podwyższyli wynik, po tym jak po podaniu Shaw Odion Ighalo wykorzystał niezdecydowanie obrońców i wpakował piłkę do siatki.

Ten sam zawodnik pozbawił Barany złudzeń w 70. minucie, gdy skutecznie dobił pierwszy swój strzał, który bramkarz Derby wybronił. Gospodarze mimo niekorzystnego wyniku starali się walczyć do końca, ale znakomicie dysponowany był Romero, który najpierw w znakomitym stylu obronił strzał Jacka Marriotta, a w doliczonym czasie gry ponownie pozbawił Rooneya pięknego gola z rzutu wolnego.

Derby County – Manchester United 0:3 (0:1)