Leicester nie dał szans Aston Villi

Jamie Vardy

Leicester City nie dał żadnych szans Aston Villi w poniedziałkowym meczu 29. kolejki Premier League. Lisy przed własną publicznością wygrały wysoko 4:0.

Podopieczni Brendana Rodgersa wynik spotkania otworzyli pięć minut przed przerwą. Fatalny błąd bramkarza gości Jose Reiny wykorzystał Harvey Barnes, który minął go poza polem karnym, a następnie trafił do praktycznie pustej bramki.

W 63. minucie Leicester prowadziło 2:0. Rzut karny za zagranie piłki ręką przez Mingsa pewnie wykorzystał Jamie Vardy. Napastnik Leicester kwadrans później podwyższył na 3:0, tym razem zaskakując Reinę uderzeniem z lewej strony pola karnego w krótki róg.

W 85. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Barnes, który wykorzystał dobre dogranie Marca Albrightona z prawej strony boiska.

Leicester City – Aston Villa 4:0 (1:0)

1:0 Barnes 40′
2:0 Vardy (k.) 63′