REKLAMA
REKLAMA

Włoski minister sportu: Rozgrywki Serie A powinny zostać zawieszone wcześniej

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Rai Sport  |  14.03.2020 08:28
Włoski minister sportu: Rozgrywki Serie A powinny zostać zawieszone wcześniej

Serie A

Piłkarze wracają na boiska!
W związku z pandemią koronawirusa włoski minister sportu w osobie Vincenzo Spadafory mówił ostatnio, że Serie A powinna zostać zawieszona wcześniej. Warto zaznaczyć, że Włochy to najbardziej dotknięty nieszczęsnym patogenem kraj w Europie.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie panował niezwykły chaos w lidze włoskiej. Spotkania były przekładane lub rozgrywane bez udziału kibiców. Ostatecznie rozgrywki ligowe zostały wstrzymane do 3 kwietnia.

- Piłka nożna jest światem samym w sobie: był czas, kiedy władze Lega Serie A nie chciały brać odpowiedzialności za to, co ma miejsce - mówił 46-latek w rozmowie z Rai Uno.

- Tym samym podjęliśmy decyzję jako rząd. Teraz nie ma już żadnych kontrowersji związanych z podjętą decyzją, ponieważ niektórzy piłkarze są już zarażenie wirusem - dodał Spadafora.

- Oczywiście, że wolelibyśmy wstrzymać rozgrywki ligowe wcześniej. W każdym razie lepiej, że zrobiliśmy to późno, niż wcale - mówił polityk.

- Wiele klubów dzisiaj przekazuje darowizny na wypadek sytuacji kryzysowych i cieszymy się, są takie gesty solidarności, które doceniamy - zaznaczył Spadafora.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco