REKLAMA
REKLAMA

Niektóre kluby Serie A chcą powrotu piłkarzy do treningów

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  14.03.2020 17:23
Niektóre kluby Serie A chcą powrotu piłkarzy do treningów

Serie A

Piłkarze wracają na boiska!
Wierząc doniesieniom włoskich mediów niebawem może dojść do strajku z udziałem piłkarzy we Włoszech, co może być następstwem decyzji o wznowieniu treningów. Sztaby medyczne klubów i Związek Zawodników przekonują, że jest jeszcze na to za wcześnie, w związku z pandemią koronawirusa.

Podobno w trakcie wideokonferencji z udziałem przedstawicieli władz Serie A miało dojść do spięcia między sternikiem SS Lazio Claudio Lotito a prezydentem Juventusu FC Andreą Agnellim na temat tego, jak długo powinna trwać przerwa w grze.

Szef jednego z zespołów medycznych w klubie Serie A wydał dzisiaj oświadczenie, uwzględniając także głosy innych ekip z włoskiej ekstraklasy, że jeśli piłkarze będą zmuszeni do powrotu do treningów, to są gotowi podjąć działania na tej płaszczyźnie.

„Biorąc pod uwagę poważną ewolucję zakażenia COVID-19 na całym świecie, pojawiające się przypadki zarażenia wirusem w świecie piłki nożnej, lekarze Serie A wyrażają głębokie zaniepokojenie ochroną zdrowia pracowników klubu, jeśli treningi i inne zgromadzenia grupowe zostaną wkrótce wznowione" - czytamy w komunikacie.

„W związku z powyższym lekarze jednogłośnie radzą, aby kluby nie podejmowały jeszcze decyzji o wznowieniu treningów, dopóki nie nastąpi wyraźna poprawa sytuacji awaryjnej" - dodaje.

Odnotujmy, że w Serie A jest już dziewięć przypadków, w którym piłkarze przeszli pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Ponadto kilku członków klubu dotknął nieszczęsny patogen.

Przedstawiciel sztabu medycznego Lazio Ivo Pulcini powiedział w rozmowie z Radio Radio, że podjął decyzję o wstrzymaniu treningów do 21 marca.

„Niektórzy moi koledzy w poniedziałek staną w obliczu wniosku właścicieli klubów, którzy dążą do tego, aby zawodnicy wrócili do treningów. Jest to bardzo niepokojące, jeśli chodzi o ochronę zdrowia wszystkich - mówił.

- Jeżeli treningi z udziałem piłkarzy zostaną wznowione, zagroziliśmy jednogłośnie rezygnacją z funkcji w sztabie medycznym - dodał.

Włoskie Stowarzyszenie Zawodników (AIC) również wydało oświadczenie po wyraźnej presji, aby wrócić do treningu w przyszłym tygodniu.

„Pomimo sugestii premiera o pilnych działaniach mających na celu powstrzymanie zarażenia, jesteśmy smutni i oburzeni, widząc po raz kolejny, że niektóre kluby zachowują się nierozsądnie i nie są zgodne z żadnymi krajowymi lub międzynarodowymi wskazówkami, nadal wzywając zawodników do uczestnictwa w treningach w małych grupy lub, co gorsza, podróżują, aby codziennie sprawdzać temperaturę" - czytamy oświadczenie.

"Jeśli kluby we Włoszech wzywają piłkarzy tylko po to, aby ci poddali je testom na gorączkę, czy nie, zmuszając ich do opuszczenia domów, interakcji z ludźmi i innymi miejscami tylko w celu uzyskania czegoś, co można łatwo przekazać przez telefon, jest to wysoce nieodpowiedzialne działanie" - brzmi komunikat.

"Jeśli kluby zapraszają graczy, muszą wyjaśnić, jaki jest interes narodowy w utrzymaniu sportowców w jak najlepszej kondycji, kiedy przewiduje się, że nie wznowią gry do co najmniej połowy kwietnia! Oznacza to, że żyją na innej planecie" - czytamy dalej.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 7 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

DonRoberto | 14.03.2020 17:39

ze strony calciomercato.com

De Laurentiis (Naples) and Lotito (Lazio) want to resume training even if it means putting their respective squad in a training retreat. In other words, the players wouldn't be allowed to leave the training ground to see their families and so on.

Agnelli (Juventus), meanwhile, is opposed to this solution and accused the Lazio president of only thinking about the league standings. This, as you could expect, was an unwelcome joke to Lotito.

Fan_Tulipan | 14.03.2020 18:35

I co piłkarze pewnie zdziwieni, że muszą pracować (trenować)?
Prezesi klubów powinni im powiedzieć, że jeżeli nie pracują (trenują, grają) to nie dostają wynagrodzenia. Wówczas zawodnicy pojawiliby się w ośrodkach treningowych w sekundę.

DamianInter | 14.03.2020 19:08

Ciekawe podejście do życia, takie niewolnicze. Gdyby mnie pracodawca zmusił w obecnej sytuacji do przyjścia do pracy wbrew kwarantannie to grzecznie wnioslbym oskarżenie o świadome narażanie na uchybek na zdrowiu w miejscu pracy. Na szczęście mogę pracować z domu, więc nie mam takich dylematów, pilkarze też nie powinninich mieć m

Fan_Tulipan | 14.03.2020 19:15

Bądźmy rozsądni. Czy w newsie jest mowa o zawodnikach będących w kwarantannie? Lotito nie jest idiotą.

Jakby np. wszyscy piekarze w Twoim mieście powiedzieli, że nie pracują i zabrakłoby Ci chleba to może byś inaczej myślał. No chyba, że by zdalnie wyrabiali i piekli pieczywo?

paradiselost84 | 14.03.2020 21:28

Fan tulipan

Nieskromnie się spytam: a skąd wiesz?  Badałeś tych prezesów?  Jesteś psychiatrą,  kwalifikowanym lekarzem?  Skąd ta pewność?  "Don Napoli"  swoimi wypowiedziami wielokrotnie dawał do myślenia...

Meryl72 | 14.03.2020 22:00

Może niech panie z aptek, kasjerki spożywczaków, obsługa stacji benzynowych, tirowcy i kierowcy transportu publicznego też wniosą oskarżenie o narażanie na uszczerbek na zdrowiu? Wtedy dopiero to dumne państwo z dykty i tektury gruchnęłoby o glebę.

paradiselost84 | 15.03.2020 10:06

Tylko,  że są zawody,  kt są potrzebne w trakcie takiego obrotu spraw (dodam jeszcze Policja,  Pogotowie,  Strażacy,  wojsko)  a są takie zawody,  że JAK NIE MUSZĄ TO POWINNI SIEDZIEĆ NA DUPIE W DOMACH. Bez piłkarzy społeczeństwo przeżyje.  Patrz przerwy letnie między sezonami. Nie pootrzeba aby łazili przez dwa czy trzy tygodnie na treningi i narażali siebie i bliskich bo SZLACHTA tak chce.



transfery.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy