REKLAMA
REKLAMA

Prezydent Torino: Sezon powinien zostać skończony najpóźniej 30 czerwca

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  27.03.2020 09:27
Prezydent Torino: Sezon powinien zostać skończony najpóźniej 30 czerwca

Serie A

Piłkarze wracają na boiska!
Według prezydenta Torino FC Urbano Cairo ewentualne rozgrywanie spotkań ligowych po 30 czerwca może być kłopotliwe, a ucierpieć na tym rozwiązaniu może kolejna kampania. Sternik Byków dał tym samym do zrozumienia, aby brano pod uwagę zakończenie sezonu Serie A do końca czerwca.

Team z Piemontu plasuje się aktualnie na 15. pozycji w ligowej klasyfikacji, mając dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Tym samym w przypadku zakończenia sezonu po rozegraniu przykładowo 25-26 ligowych spotkań Torino okazałoby się benificjentem tej decyzji, mając korzyść w postaci utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

- Chciałbym, aby rozgrywki ligowe i mecze w pucharach zostały dokończone. Z drugiej strony wiem, że jeśli rozgrywki będą kontynuowane po 30 czerwca, sprawi to wiele kłopotów w związku z kolejną kampanią - mówił Cairo w rozmowie ze Sky Sport Italia.

- Sierpień to miesiąc, w którego trakcie piłkarze muszą odpocząć, a mając miesiąc czasu na przygotowanie się do nowego sezonu wychodzi na to, że nowa kampania musiałby wystartować w październiku - przekonywał działacz Byków.

- Naprawdę ryzykowalibyśmy narażenie na szwank nie jednego, a dwóch sezonów. Musimy spróbować dokończyć sezon do 30 czerwca, ale nic na siłę - zaznaczył przedstawiciel klubu z Piemontu.

- 8 marca apelowałem o znacznie bardziej drastyczne środki w walce z koronawirusem i w końcu zostały one wprowadzone w życie, ale być może decyzja o ich wprowadzeniu była spóźniona. Teraz mamy do czynienia z międzynarodową zarazą, która może być bardzo niebezpieczna - kontynuował Cairo.

- Nie wiemy nawet, kiedy nadejdzie szczyt, nie możemy grać za wszelką cenę i ryzykować zdrowia tych, którzy grają i tych wokół wydarzeń. Zamknięcie wszystkiego do 30 czerwca oznaczałoby powrót do treningów w ciągu 20 dni, co wydaje mi się trudne - mówił 62-latek.

- Musimy znaleźć punkt odniesienia, aby liczba ofiar malała. Skoro Chiny ogłosiły kwarantannę na początku stycznia i r=i myślą o powrocie do gry w kwietniu, to w Italii kwarantanna powinna trwać co najmniej do końca maja - przekonywał włoski biznesmen.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco
02.06 18:38