REKLAMA
REKLAMA

Gundogan: Tytuł dla Liverpoolu byłby uczciwy

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Sky Sports  |  30.03.2020 09:32
Gundogan: Tytuł dla Liverpoolu byłby uczciwy

Kibice Liverpoolu  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Pomocnik Manchesteru City Ilkay Gundogan stwierdził, że byłoby w porządku, gdyby Liverpoolowi został przyznany mistrzowski tytuł, nawet jeżeli nie udałoby się dokończyć obecnego sezonu.

Liverpool prowadzi obecnie w tabeli z gigantyczną 25-punktową przewagą nad Manchesterem City. Dokończenie sezonu stoi jednak pod wielkim znakiem zapytania z powodu wybuchu pandemii koronawirusa.

Czytaj także: Premier League z alternatywnym planem na dokończenie sezonu

Obecnie rozgrywki piłkarskie w Anglii są zawieszone do 30 kwietnia, ale wiele wskazuje na to, że przerwa w grze potrwa dłużej. Niewykluczony jest również scenariusz, w którym obecny sezon zostanie anulowany. Gundogan nie miałby jednak problemy z przyznaniem w takiej sytuacji mistrzowskiego tytułu Liverpoolowi.

- Tak, dla mnie byłoby to w porządku. Jako sportowiec musisz być uczciwy - powiedział reprezentant Niemiec.

- Są różne opinie. Dla kubów, które miały bardzo dobry sezon, oczywiście nie byłoby miło, gdyby zostać teraz anulowany. Z drugiej strony, klubom, które nie radziły sobie dobrze, a być może znajdują się na miejscach spadkowych, anulowanie oczywiście by odpowiadało - powiedział Gundogan.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 6 komentarzy

The_Normal_One_ | 30.03.2020 09:49

Polscy kibice innych klubów PL są innego zdania.

che2002 | 30.03.2020 11:35

czy zasłużyli? tu nie ma dyskusji. oczywiscie ze tak. roznieśli ligę i zasłużyli na tytuł.
czy było by to w pożądku? nie, bo nie została rozegrana liga do końca. trzeba brac rownież inne kluby pod uwage. kwestia pucharow i spadkow tez jest wazna, nie tylko mistrzostwa... najprawdopodobniej nie dograją tego sezonu i zostanie anulowany, chyba ze zrobią to kosztem nowego sezonu, o ile ruszy w tym roku...

Pepe12LFC | 30.03.2020 12:19

Che2002 ktoś zawsze będzie poszkodowany jeśli anulowany będzie sezon. Mistrzowie plus walczący o puchary, gdzie strata punktów jest minimalna. Skorzystają na tym tylko ekipy ze strefy spadkowej. Anulowanie sezonu to ostateczność bo, kto zagra w pucharach ?

The_Normal_One_ | 30.03.2020 12:53

Jeszcze rozumiem, jakby to była sytuacja stykowa, +- kilka punktów, to inne kluby miałyby swoje racje, ale w tej sytuacji kiedy jest 25 punktów przewagi nad drugim City, który twierdzi (nie tylko Gundogan), że LFC powinien otrzymać tytuł anulowanie wyników sezonu byłoby bezsensem... Tym bardziej że z każdej strony nadchodzą doniesienia, że są kończone sezony i przyznawane tytułu wg obecnej tabeli, w innych dyscyplinach, w innych ligach... Anglicy zawsze idą na przekór, ale mam nadzieję, że tym razem trzeźwo spojrzą na problem...

Co do spadkowiczów: raz tutaj pojawił się świetny i wg mnie najbardziej sprawiedliwy (albo najmniej niesprawiedliwy) pomysł: nikt nie spada, awansuje Leeds i WBA (pierwsze dwa miejsca z Championship), liga ma 22 drużyny przez 1 sezon, nie ma Cacao Cup, w maju 2021 spada 5 drużyn.

Joker | 30.03.2020 20:27

Tu nie chodzi o Liverpool, myślę że 99 % nie miałaby problemu z przyznaniem the Reds mistrzostwa, ale tu chodzi o resztę. Skoro przyznajemy tytuł to musimy ustalić spadkowiczów, i ekipy które zagrają w LM i LE, a tu nie ma tak jasnej sytuacji jak w przypadku mistrzostwa. Nie można przecież przyznać tytułu w sytuacji gdy pozostałe lokaty są niejasne, bo byłoby ogromną niesprawiedliwością zdegradować 3 ostatnie ekipy, które mają niewielkie straty do bezpiecznej strefy czy pozbawić MU, Wolves, Arsenalu czy Tottenhamu szans na LM, w sytuacji gdy te straty są niewielkie i do odrobienia w 9-10 meczach.

The_Normal_One_ | 30.03.2020 22:39

@Joker - przeczytaj ostatni akapit mojej ostatniej wypowiedzi.transfery.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
21.10 09:31