REKLAMA
REKLAMA

Premier League o obniżce wynagrodzeń i wznowieniu sezonu

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Sky Sports  |  03.04.2020 19:50
Premier League o obniżce wynagrodzeń i wznowieniu sezonu

Piłkarze Manchesteru City  |  fot. Razvan Pasarica / SPORTPICTURES

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
W piątek doszło do spotkania przedstawicieli wszystkich 20 klubów Premier League, na którym rozmawiano między innymi o obniżce wynagrodzeń zawodników, a także dacie wznowienia sezonu.

Kluby Premier League zapowiedziały, że będą prowadzić rozmowy z zawodnikami na temat 30-procentowej obniżki wynagrodzeń podczas pandemii koronawirusa.

Ustalono również, że rozgrywki na pewno nie zostaną wznowione na początku maja. Ma to być możliwe dopiero w momencie, kiedy będzie to bezpieczne.

Premier League zapowiedziała również przekazanie 125 milionów funtów organizacji EFL zajmującej się prowadzeniem między innymi rozgrywek Championship. 20 milionów funtów trafi natomiast do służby zdrowia.

"W obliczu znacznych i utrzymujących się strat w sezonie 2019/20 od momentu zawieszenia spotkań, a także w celu ochrony zatrudnienia przez cały okres, kluby Premier League jednomyślnie zgodziły się skonsultować z zawodnikami w sprawie połączenia warunkowych obniżek i odroczeń w wysokości 30% całkowitego rocznego wynagrodzenia" - czytamy w komunikacie Premier League.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 9 komentarzy

The_Normal_One_ | 03.04.2020 23:17

W przyszłym roku to może, ale na pewno już nie w tym.

Pasjonat | 04.04.2020 01:00

Wiem, że offtop ale muszę zapytać.
Dlaczego komentujesz pod praktycznie każdym newsem?

Pasjonat | 04.04.2020 01:00

Django :)

The_Normal_One_ | 04.04.2020 12:30

A czy jest jakiś zakaz?? Komentuje, bo te artykuły są tak idiotyczne, że ich się nie da czytać, ale trzeba wyjść naprzeciw dezinformacji i propagandzie.

Rob66 | 04.04.2020 16:23

Najważniejsze dograć ten sezon.
Nie ważne kiedy może i systemem wiosna_jesień.

che2002 | 04.04.2020 17:02

Nie będzie to łatwe dograc ten sezon. Wydaje się to wręcz niemożliwe na obecną chwilę. Najrozsądniej i najuczciwiej jest poprostu go skończyć, przyznać tytuł live, nie robić spadków z ligi, dołączyć 2 drużyny z ligi niższej i zacząć jesienią nowy sezon, a nie dokańczać stary. O ile będzie w ogóle możliwość grania jesienią.

Klimau | 08.04.2020 10:46

Tylko dlaczego przyznać tytuł Live, a nie robić spadków z ligi? Powinno to być spójne i albo anulacja całego sezonu albo uznanie tabeli na dzień dzisiejszy. Przy czym to drugie jest o tyle ciężkie, że nawet nie wszystkie kluby zagrały tyle samo meczów, nie wspominając o kwestiach łatwiejszego/trudniejszego terminarza czy nierównej liczby meczów u siebie / na wyjeździe.  
Jakby pierwsza drużyna wyprzedzała drugą tylko bilansem bramkowym to też miałaby dostać nagle mistrza? A jakby miała 3 punkty albo 5? Dla mnie kryteria powinny być niezmienne dla wszystkich i wszyscy powinni być traktowani tak samo, a nie że jak masz kilkanaście punktów przewagi (wciąż matematycznie możliwej do roztrwonienia) i dawno nie miałeś mistrza to trzeba go dać, a drużynę, która jest w analogicznej sytuacji w strefie spadkowej zatrzymujemy.
Z tego względu mam nadzieję, że ten sezon zostanie jakoś dograny nawet przy zamkniętych trybunach, bo każde inne rozwiązanie jest mocno ułomne.

The_Normal_One_ | 08.04.2020 11:45

@Klimau - no nie wiem, może zapytaj włądz Jupiter League (Belgia), dlaczego zakończyli sezon i przyznali tytuł mistrzowski drużynie będącej aktualnie na pierwszym miejscu (z 15 punktami przewagi), a zarządzono, że nikt nie spadnie, awansują dwie drużyny i w przyszłym roku liga będzie miała 18 drużyn zamiast 16?? Kuźwa, kolejny oderwany od rzeczywistości, dlaczego, dlaczego dlaczego.

Klimau | 08.04.2020 12:33

Spokojnie, trochę nie rozumiem twojego pobudzenia. Ja po prostu wyraziłem swoje zdanie i to pomimo, że wiem o decyzji Jupiter League. Oczywiście przyznanie tytułu w sytuacji przewagi 15 pkt jest mniejszym złem / niekonsekwencją niż przyznanie go, gdyby przewaga wynosiła np. 2 pkt i myślę, że to był jeden z czynników dlaczego władze Jupiter League się na to zdecydowały.

Pojawiają się różne pomysły jak dograć sezon i na ten moment nie można wykluczyć, że przy pewnych obostrzeniach np. w lipcu będzie to możliwe.  transfery.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy