REKLAMA
REKLAMA

Koniec sezonu w sierpniu, start nowej kampanii we wrześniu?

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  14.04.2020 08:30
Koniec sezonu w sierpniu, start nowej kampanii we wrześniu?

Piłki w siatce  |  fot. Sport Pictures

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Europejskie Stowarzyszenie Klubów (ECA) podobno doszło do porozumienia z UEFA w sprawie dokończenia sezonu w sierpniu. Cadena SER podaje że ligi europejskie mają w ten sposób otrzymać możliwość, aby dokończyć sezon jeszcze przed startem nowej kampanii w europejskich pucharach.

Naturalnie spotkania miałyby się odbywać bez udziału kibiców, co miałoby na celu nie rozprzestrzenianie się pandemii koronawirusa. Tymczasem mecze w Lidze Mistrzów, czy Lidze Europy miałby zostać rozgrywane na neutralnych obiektach.

Według popularnej w Hiszpanii stacji radiowej, jeśli faktem stanie się to, że rozgrywki ligowe w sezonie 2019/2020 skończą się w sierpniu, to nowa kampania miałaby się zacząć we wrześniu.

Odnotujmy, że w związku z chorobą Covid-19 w Europie najbardziej ucierpiały takie kraje jak Hiszpania, czy Włochy.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 5 komentarzy

The_Normal_One_ | 14.04.2020 09:07

Coraz bardziej kuriozalne te pomysły...

dostojnyfarmata | 14.04.2020 09:50

To ja mam jeszcze lepszy pomysł - niech kończą ten sezon choćby i w grudniu a punkty będą liczyły się podwójnie - za 2019/20 i 2020/21 ;-)
To by było novum.

AdrianoJuve | 14.04.2020 10:04

Piłkarze teraz w sumie mają wolne, tylko zamiast wygrzewać się pod palmami siedzą z rodzinami  domach. Zresztą w tym roku wizyt pod palmami i tak by nie było. Trzeba też pamiętać, ze piłka nożna to nie tylko piłkarze zgarniający miliony, ale szereg ludzi pracujących w klubach i duże gałęzie przemysłu oparte w dużej mierze na sporcie w tym piłce nożnej. Tak naprawdę na zastoju w piłce ucierpią przede wszystkim ludzie znajdujący się niżej w "łańcuchu sportowym". Wg mnie dogranie tego sezonu powinno być absolutnym priorytetem, w przyszłym roku można zrezygnować np. z pucharów krajowych czy spotkań towarzyskich reprezentacji by ten natłok spotkań zmniejszyć. Gospodarkę trzeba ratować w każdym możliwym do tego miejscu i w każdej gałęzi. Wirus zdecydowanie więcej złego wyrządzi w kwestiach finansowych niż zdrowotnych.  

AdrianoJuve | 14.04.2020 10:05

Zapomniałem też o jednym, termin wznowienia powinien być w miarę równy, teraz się słyszy, że Niemcy chcą już wrócić w pierwszej połowie maja a np. Francuzi w połowie czerwca, jak w tym wszystkim uwzględnić LM i LE to nie mam pojęcia.

Rob66 | 14.04.2020 15:14

To i tak nie będzie zależało od federacji piłkarskich tylko od rządów konkretnych krajów.
Pozwolenie od nich jest decydujące.transfery.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
21.10 09:31