REKLAMA
REKLAMA

Portugalczycy chcą uniknąć tłumów podczas meczów bez udziału kibiców

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  24.04.2020 12:50
Portugalczycy chcą uniknąć tłumów podczas meczów bez udziału kibiców

Benfica Lizbona - Chelsea FC  |  fot. Rafał Rusek

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Portugalska Profesjonalna Liga Piłkarska (LPFP) ogłosiła w czwartek, że planem jest dokończenie rozgrywek ligowych, nawet, jeśli będzie musiało się to odbyć bez udziału kibiców. Jednocześnie przedstawiciele władz rozgrywek apelują o to, aby kibice w przypadku restartu ligi nie gromadzili się w okolicach stadionów.

Podczas wideokonferencji organy zarządzające ligami zawodowymi omówiły z Portugalskim Stowarzyszeniem Obrony Kibiców (APDA) różne scenariusze dotyczące wznowienia rozgrywek ligowych, tłumacząc powody związane z ewentualnym dokończeniem rozgrywek bez udziału publiczności na trybunach.

Portugalska Profesjonalna Liga Piłkarska zwraca uwagę, że decyzja o restarcie lig będzie spoczywała na rządzie kraju. Liga przypomina, że ważna w tym przypadku musi być wzajemna współpraca, aby w przypadku meczów rozegranych bez udziału kibiców, uniknąć tłumów z udziałem fanów pod stadionem lub w jego pobliżu.

"Liga Portugalska zarejestrowała wszystkie obawy i propozycje przedstawione przez Portugalskie Stowarzyszenie Obrony Kibiców, zobowiązując się do zabrania ich do grup roboczych wraz z klubami, i obecnie uzgodniono, że obie instytucje będą utrzymywać stały kontakt w sprawie różnych spraw” - czytamy w oświadczeniu.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy