REKLAMA
REKLAMA

UEFA przekonuje, że wznowienie lig jest możliwe

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  29.04.2020 18:13
UEFA przekonuje, że wznowienie lig jest możliwe

UEFA

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Szef medyczny UEFA Michel D'Hooghe wczoraj wyraził swoje wątpliwości związane ze wznowieniem rozgrywek ligowych w związku z pandemią koronawirusa. Tymczasem odmienne zdanie w tej kwestii ma przewodniczący komitetu medycznego UEFA Tim Meyer, popierając argument, że rozgrywki ligowe mogą zostać wznowione od momentu, w którym zostały zawieszone.

"Rozmowy o każdym powrocie do gry na wysokim poziomie, o zdrowiu zawodników, wszystkich osobach biorących udział w potencjalnych grach i ogółu społeczeństwa, mają ogromne znaczenie" - stwierdził 52-latek w oświadczeniu.

„Wszystkie organizacje piłkarskie, które planują wznowienie swoich rozgrywek, opracują kompleksowe protokoły dyktujące warunki sanitarne i operacyjne zapewniające ochronę zdrowia osób biorących udział w grach oraz zachowanie integralności porządku publicznego" - czytamy dalej.

„W tych warunkach i przy pełnym poszanowaniu lokalnych przepisów zdecydowanie można zaplanować ponowne uruchomienie rozgrywek zawieszonych w sezonie 2019-20" - dodał Meyer.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 37 komentarzy

majkelballack | 29.04.2020 18:24

Wznowienie lig powinno się odbyć.Inaczej UEFA może pokarać banami na puchary drużyny ,które nie dokończą sezonu.Np.Anulowanie sezonu w lidze francuskiej powinni odwołać występy Lyonu czy PSG w lidze mistrzów.To byłoby sprawiedliwe i powinno dać tamtejszym federacjom do myślenia.

BOYSSAN | 29.04.2020 18:32

@majkellback

Wznowienie rozgrywek za wszelka cenę ? A co w momencie jak w którejś z drużyn ligowych zostanie wykryty wirus to automatycznie cała drużyna plus drużyny przeciwne , które na przeciw drużyny z wirusem grały idą na kwarantannę 2 tygodnie :) co wtedy ? Walkowery ?

Nie jestem za zakończeniem bez rozstrzygnięć ale trzeba mieć na względzie ze dokończenie sezonów ligowych może zakończyć się w warunkach loterii lub np parodii uczciwej rywalizacji

Belfer | 29.04.2020 19:27

Nie ma szans na dokończenie sezonu, wykryją u jednego zawodnika wirusa i co, ta drużna nie izolowana. Nie ma szans. Anulować sezonu i zaczac nowy we wrześniu

StaszekOczko | 29.04.2020 19:37

Ze względów bezpieczeństwa anulować wszystkie wyniki i od wrzesnia zacząć nowy sezon A ten uznać za nieodbyty .

Flash87 | 29.04.2020 19:58

UEFA do końca będzie mydlić oczy, że da się wznowić rozgrywki aż nadejdzie dzień gdy anulują wszystkie rozgrywki. Holandia i Francja anulowane która następna?

Wojo666 | 29.04.2020 20:04

W obecnej sytuacji, przy anulowaniu sezonu w całej Europie najbardziej poszkodowany będzie LFC. Nie dość że czekają na mistrza 30 lat to jeszcze odebrano by im pewny tytuł. Ja mimo wszystko byłbym za zatwierdzeniem tabeli po 29 kolejkach. Zawsze będzie ktoś poszkodowanyi niezadowolony, ale moim zdaniem tak byłoby najlepiej.

BOYSSAN | 29.04.2020 21:21

Wojo666

Zatwierdzenie tabeli po aktualnie odbytych kolejkach wywołałoby jescze większa fale hejtu, pretensji i pozwów i doprowadziłoby do jeszcze większego kwasu , który śmierdziałby przez wiele lat niż anulowanie jednego sezonu z ponad 100 letniej historii poszczególnych rozgrywek i rozpoczęcie nowych kampanii w miarę normalnych warunkach

dalmare | 29.04.2020 23:00

Byk redakcji Football-italia: "...UEFA medical chief Michel D’Hooghe only yesterday..." itd -
-  :) Belg Michel jest obecnie szefem sztabu medycznego FIFA, Niemiec Tim jest jego odpowiednikiem w UEFA. Tak więc sprawujący analogiczne funkcje naukowcy mają odmienne zdanie.
Nic dziwnego- gremia medyczne dopiero porównują zachowania pandemii i projekty protokołów wznowienia treningów. Dlatego uważam wyskok rządu Francji za przedwczesny. (Widzę tam problem z porozumieniem się władz ze społeczeństwem, patrz video z przedwczorajszej niedzieli w Paryżu:
as.com/deporteyvida/2020/04/27/vi deos/1587975431_796986.html  )
---
"| 29.04.2020 18:24 ...Anulowanie sezonu w lidze francuskiej powinni odwołać występy Lyonu czy PSG w lidze mistrzów.To byłoby sprawiedliwe i powinno dać tamtejszym federacjom do myślenia."-
-  Po co pisać takie komentarze. To rząd Francji zadekretował koniec piłki do września; Lyon błaga o dokończenie (patrz news obok na francja.goal.pl), zaś właściciel PSG oświadczył że będzie kontynuować LM choćby mieli grać za granicą.
---
"...A co w momencie jak w którejś z drużyn ligowych zostanie wykryty wirus..."-  To jedna z otwartych kwestii, są 2 przeciwne trendy; może się to zdarzyć (przypadek Dybali), choć projekty zasad wznowienia będące w dyskusji chronią maksymalnie (codzienne wymazy, gracz izolowany przemieszczający się między domem a treningiem jedynym aseptycznym samochodem, przebudowa szatni, prysznic tylko w domu, grupy od 2+trener, 2 osoby na siłowni, odkażanie po użyciu maszyny, itd).

Imo najtrudniejszą przeszkodą wydaje się uzyskiwanie tysięcy wymazów graczy i personelu wobec ograniczonej przepustowości laboratoriów i braku materiałów dla sanitariuszy i starszych; musiałoby opierać się na własnych materiałach i laboratoriach po uzyskaniu certyfikatów (tak robią wielcy pracodawcy dla swych pracowników).
Wznowienie treningów nie oznacza wznowienia ligi. Może kalendarz nie pozwoli- lecz próba przeciwstawienia się zarazie wydaje mi się ekscytującym meczem który można spróbować wygrać dla uhonorowania tego co dotąd włożono.

MoSSu | 30.04.2020 06:44

Czy wy naprawde myślicie ,że we wrzesniu sobie wrócicie i zagracie normalny nowy sezon? Bez jaj. W grudniu znowu będzie to samo. Trzeba dograć narazie to co mamy.

slawekmat | 30.04.2020 10:32

majkelballack
Jeśli UEFA wykluczy zespoły które nie dokoncza sezonu to za rok w LM doczekasz się polskiego zespołu
Moim zdaniem wznowienie sezonu to utopia na ten moment
Dalmare
ja nie wiem jak sobie wyobrażasz mecze i treningi w takich rygorach sanitarnych o których piszesz? trener+2 graczy? gdzie tu taktyka? gdzie zgranie? przecież to bedzie kabaret nie sport
a co jeśli okaże się że mimo wszystko jakiś piłkarz ma pozytywny wynik?(wiesz że szybkie testy to sa bardzo błedne i na 3 testy masz 2 negatywy a 3 pozytyw?) same mecze bez publiczności to już jest dramat. Dla mnie granie teraz lig jest nierealne tez z innego powodu...opinia publiczna. Ludzie umieraja, brakuje testów a tu piłakzre codziennie badani? nawet fani danej drużyny się wkurzą nie mówić o setakch tysiecy postronnych ludzi którzy w dupie maja piłkę nożną

Pepe12LFC | 30.04.2020 14:39

Slawekmat ale na HIV, raka a nawet grypę umiera więcej osób. Pilka nożna to ważna część gospodarki, przepływa tam ogromna kasa, dużo miejsc pracy. Ogromne podatki jakie płaca kluby przy transferach i tygodniowkach, ma wpływ na gospodarkę danego kraju. Dla mnie osobiście za dużo w tym wszystkim paniki jest. Dopóki nie będzie szczepionki to będzie ryzyko zarażenia się, tylko co czekac do wiosny 2021 ? Trzeba wracać stopniowo do normalności bo inaczej naszym problemem przestanie być wirus, a zacznie się problem jak żyć i za co żyć.

CiasnyWiesiek | 30.04.2020 14:48

SlawekMat to przygłup który udaje ze zna się na piłce a teraz udaje znawcę o epidemi i wirusa. Niesamowity geniusz tutaj nam się objawił. Powtórzę jeszcze raz to co pisałem wcześniej - skoro ludzie mogą pracować na hali po kilkaset osób to piłkarzyki biorąc taka kasę mogą grac we 22 na ogromnym boisku. Jedni mogą pracować i się narażać za marne pieniądze a piłkarzyki mają siedzieć w domu i brać hajs ?! To jest kpina.

majkelballack | 30.04.2020 15:01

Dokłądnie slawekmat to typowy foliarz.Nwm czy zdajesz sobie jakie będą konsekwencje gdy odwoła się sezon.Pełno zespołów zbankrutuje i to będzie dużo gorsze niż jakiś tam wirus.

StaszekOczko | 30.04.2020 15:06

CiasnyWiesiek vel Mindziak vel Drukarnia vel AntekKajtek

Widzę ze dalej cie nie nauczylo i w każdym poście wysyłasz innych od głupków itp. ale nic rób sobie tak dalej to znów banik poleci i znowu trzeba będzie nowe konto zakładać :) jednak cham to chan i chamem zostanie :)

StaszekOczko | 30.04.2020 15:06

wyzywasz *

majkelballack | 30.04.2020 15:24

Powiedział StaszekOczko ,który widzi wszędzie drukowanie i piszę bzdury typu" anulujcie sezon by znowu Liverpool mistrzostwa nie wygrał".

Lukaku9 | 30.04.2020 16:30

Jaki wirus ludzie? To jest słabsze niż grypa a cała pandemia to jeden wielki wymysł nakręcany przez media, i wszystkie zgony podpinane pod korone, człowiek umrze na raka, umarł na korone, umrze z bólu zeba, umarł na korone. Dlaczego żaden sklep typu Lidl, Biedronka nie jest w kwarantanie, a przewija się tam miliony ludzi? I pytanie czy w domu stać tez odsiedzieć w maseczkach?

Lukaku9 | 30.04.2020 16:31

srac miało być nie stać

piotruś83 | 30.04.2020 16:37

Ciasny jak zawsze wyzywa od debili, a jest za glupi zeby zrozumiec, ze pilka to sport kontaktowy.

dalmare | 30.04.2020 17:41

"Dalmare (...)jak sobie wyobrażasz mecze i treningi w takich rygorach sanitarnych o których piszesz? trener+2 graczy..."-
- nie ja wyobrażam, streszczam (skrótowo bo kolejny raz) znane zasady dyskutowane przez gremia trenersko-medyczne od Włoch przez Hisz po Niemcy, napisano "od 2", potem 6 i dalej, taktyka na końcu; wymazy piszę: spoza dystrybucji jak robią wielkie zakłady np SEAT

"...nawet grypę umiera więcej osób..."-  skądże, ogólnie dostępne dane: grypa sezonowa współczynnik śmiertelności (tzn zmarłych do zarażonych) 0,1 do 0,2%;
Włochy, Hisz, Francja, Brytania ponad 10%, patrz mapa z liczbami>
youtube.com/watch?v=NMre6IAAAiU&f eature=emb_rel_err  

"Lukaku9 | 30.04.2020 16:30  Jaki wirus ludzie? (... )żaden sklep typu Lidl..."itd-
-  "Lukaku" patrz liczby na mapie link wyżej; do marketu wchodzimy tu gdzie jestem w maskach, rękawczkach, odliczani przy wejściu po 5 osób na 1 kasę, do małego sklepu/apteki po 1 osobie czekając na zewnątrz, w środku dnia jest przerwa na wymianę personelu bez kontaktu starej zmiany z nową- a jestem w rejonie w którym zarażeń jest wielokrotnie mniej niż na północy kraju; jakoś nie wierzę że w Polsce nie ma kwarantanny


Lukaku9 | 30.04.2020 17:50

Dalmar a od kiedy chodzimy w marketach w maskach a od kiedy jest wirus??? I co zero zarażonych w marketach. Daj już spokój z tym wirusem dla mnie osobiście możecie i spać w maseczkach, ale mam polewę jak ludzie jeżdżą samochodami w maskach bądź idą pusta totalnie droga w maskach hehe

Flash87 | 30.04.2020 18:08

CiasnyWiesiek

Jak idioto można porównywać prace na hali z tak kontaktowym sportem jakim jest piłka nożna??!!

CiasnyWiesiek | 30.04.2020 18:10

Zamiast pisać farmazon niech mi ktoś logicznie wytłumaczy dlaczego na hali może pracować kilkaset osób a 22 piłkarzy juz nie może grac ?! Przecież to nie logiczne i się kupy nie trzyma.

CiasnyWiesiek | 30.04.2020 18:14

flash- bałwanie tak można porównać że gra gra piłkarzy jest pracą i na hali też ludzie pracują. I kontakt nie jest wcale mniejszy niż na boisku. Ludzie na lini prokucyjnej przekazują sobie z rąk do rąk wszelakie kompozyty czy inne rzeczy i zagrożenie zarażeniem jest dużo większe niż na boisku. Jeżeli nie masz pojęcia o tym to się nie wypowiadaj.

StaszekOczko | 30.04.2020 18:16

majkelballack
Pisze o drukowaniu ale nie przeżywam nikogo ;)

AndrewNight | 30.04.2020 18:24

Widzę że mamy tutaj piękny wysyp domoroslych ekspertów którzy się znają na wszystkim. To strasznie typowe w tym kraju, szkoda że jeden Janusz z drugim przeczyta jakieś fejk newsy a później rozpowiada to dalej.
Może dla sprostowania paru najbardziej rażących rzeczy. Na Hiv się nie umiera tylko na Aids które jest późnym stadium Hiv. W Polsce według ministerstwa zdrowia na grypę umarło w dniach  01.09.18 - 01.03.19 108 osób przy otwartych wszystkich miejscach publicznych. Na dziś w Polsce umarło na wirusa już ponad 600 osób chyba przy zamkniętej gospodarce. Co do tego że musicie tyrać na swoich halach produkcyjnych za 1500 brutto w czasie wirusa a piłkarzyki siedzą w domach i zarabiają więcej: ciężko porównać te dwie sytuacje. Piłkarz jeden który sie zarazi paraliżuje całe rozgrywki bo wtedy cała drużyna leci na kwarantanne i wszystkie mecze z nią są anulowane.
Mam nadzieję że wyjasniłem :)

Simi1993 | 30.04.2020 18:27

CiasnyWiesiek
Generalnie się zgadzam Z Tobą że można grać przy pustych trybunach , tylko problem mógłby się pojawić jakby mimo wszystko u któregoś piłkarza wykryto wirusa , a chodzi mi o to ze jeśli tak by się stało to cała drużyna najprawdopodobniej zostanie objęta kwaranntanna i wtedy pojawia się problem bo jakby wtedy grać bez tej drużyny w lidze ? Ale jeśli chodzi ogółem to również uważam ze piłkarze względem innych sa wyjątkowo chronieni .

Simi1993 | 30.04.2020 18:29

jak wtedy grać ***

Lukaku9 | 30.04.2020 18:32

Andrew tylko na zwykłą grypę nie są podpinane inne choroby, a teraz z korona jest tak że umrzesz na ból zęba a będziesz podpięty pod korone, jesteście tak naiwni że aż mi was żal

AndrewNight | 30.04.2020 18:42

Lukaku9
To wszystko zależy od tego co się chce osiągnąć. Jeśli państwo chce by w statystykach było dużo zgonów na wirusa to podpinają inne choroby. Jeśli nie to robią mniej testów i ludzie umierają nie wiadomo na co. Trzeba również zwrócić uwagę  na informacje, podają gdzieś że umarł na wirusa czy że miał wirusa? To dwie różne sprawy a ludzie nie widzą różnicy...
Na dziś jest za wcześnie by twierdzić czy zamykanie wszystkiego było mądre czy nie, kto na tym zarobił a kto stracił, a czytanie domowych ekspertów jak zawsze śmieszy mnie tak samo.

Lukaku9 | 30.04.2020 18:59

Andrew nie przegap wiadomosci ;) jesteś zaślepiony telewizja, nawet nie wiesz jak ona Tobą manipuluje i Łukasz wszystko co powiedzą jak pelikan. Jakie statystyki? Skąd o nich wiesz? Kto je robi? Ale w sumie co mnie to obchodzi, Twoje życie Twoja sprawa, Ja osobiście nie oglądam tego szajsu już chyba z 10 lat i nawet sobie nie wyobrażasz jak mi z tym dobrze. Bez spiny pozdrawiam ELO

majkelballack | 30.04.2020 19:16

Lukaku9 ma rację informacje z naszej telewizji są warte tyle samo co te z The Sun czy innych takich gazet.Telewizja tak naprawdę i wiadomości są tylko dla osób starszych co nie mają internetu.

majkelballack | 30.04.2020 19:30

Flash tu nie chodzi o kontaktowy nie kontaktowy sport.Tylko głównie o to ,że nie tylko piłkarze się będą narażać na zakażenie.Ty chyba nie zdajesz sobie sprawy ile pieniędzy zostanie stracone jak sezon zostanie anulowany.

piotruś83 | 30.04.2020 20:10

Jezeli rozgrywki zostana wznowione to tylko bez kibicow. To jest oczywista oczywistosc. Ale nie w tym problem. Pilka to sport bardzo kontaktowy i dlatego jezeli u ktoregos pilkarza wykryja wirusa to tak jak Simi1993 wspomnial cala druzyna plus oczywiscie druzyny przeciwne na kwarantanne.

d3mentor | 30.04.2020 20:17

KONTO: majkelballack

AKTYWNE: od 27 kwietnia, raptem 3 dni

DOROBEK W TEMACIE:
"Olać foliarzy i debili ,którzy chcą zakończenia rozrywek.Sezon musi zostać dokończony."
"Dokłądnie slawekmat to typowy foliarz."
"StaszekOczko widać u Ciebie ze zdrowiem psychicznym słabo.Trzymam kciuki za twój ciężki przypadek."

Jeśli masz wątpliwości odnośnie bezpieczeństwa dokończenia rozgrywek, to jesteś -> chory psychicznie foliarz, cokolwiek to znaczy, i debil. Jeszcze czegoś nie rozumiesz?

STATUS: TROLLmajkelballack | 01.05.2020 09:18

Dementor czy jak ci tam.
Czemu wyzywasz mnie od trolli?
To ze zalozylem konto nie dawno to jakis wyznacznik ,bo nie rozumiem?
Poza tym co ma obrazanoe trolla Staszka czy slawekmata(to poewnie ten sam typ) do pisania o opiece zdrowotnej.We Francji j tak dużo nie tracą ,bo żadna stacja nie ma praw do tej ligi i tak naprawdę i tak za wiele nie zarobią natomiast w takiej premier league czy Serie A straty byłyby ogromne.Napewno dzialacze beda chcieli to obejsc.

StaszekOczko | 01.05.2020 15:41

majkelballack
Ja innych nie obrażam w przeciwienstwie do ciebie , ja wyrażam swoje zdanie bo mi wolno od tego jest forum a tu kolega wyżej pokazał twoj dorobek z 3 dni jak tylko innych obrażasz , wiec kto tu jest trollem ? hmmmtransfery.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy