Cztery gole na Estadio Benito Villamarín i remis

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  15.06.2020 23:58

La Liga

W drugim poniedziałkowym meczu 29. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Real Betis zremisował na swoim stadionie z Granadą CF 2:2. Tym samym piłkarze El Grana są już od siedmiu spotkań bez porażki, licząc wszystkie rozgrywki.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki po przegranych 0:2 derbach z Sevillą FC. W lepszych nastrojach była natomiast ekipa Diego Martineza, która pokonała ostatnio Getafe CF 2:1.

Goście już w dziewiątej minucie mogli zdobyć bramkę, gdy na mocny strzał pozwolił sobie Antonio Puertas, ale na posterunku był golkiper Joel Robles. Co nie udało się 28-latkowi, udało się w 29. minucie Carlosowi Fernandezowi, który wykończył koronkową akcję swojego zespołu. Tym samym do przerwy Granada prowadziła 1:0.

W drugiej części rywalizacji wiele wskazywało, że ostatecznie wynik się już nie zmieni. W ostatnich fragmentach gry Betis jednak zdołał zdobyć dwie bramki. Najpierw do wyrównania doprowadził Sergio Canales, wykorzystując rzut karny. Z kolei w 88. minucie bramkę na 2:1 dla gospodarzy zdobył Cristian Tello.

Ostatnie słowo w meczu należało w każdym razie do Roberto Soldado, który już doliczonym czasie gry ustalił jej wynik na 2:2. Dla gospodarzy był to dziesiąty remis w sezonie, a dla El Grany szósty. Betis w sobotę zagra w delegacji z Athletic Bilbao, z kolei Granada u siebie zmierzy się z Villarreal CF.