Newcastle z trzema oczkami

Piłka Premier League

W pierwszym dzisiejszym meczu Premier League zawodnicy Newcastle United wygrali z Sheffield United 3:0. Gole dla Srok zdobywali Saint-Maximin, Ritchie i Joelinton.

Gospodarze po raz ostatni grali 7 marca. Wtedy to piłkarze Srok – w wyjazdowym spotkaniu – pokonali Southampton 1:0. Goście, po restarcie rozgrywek, już raz pokazali się na placu gry. Kilka dni temu zremisowali w delegacji z Aston Villą 0:0.

Pierwsza połowa tego niedzielnego spotkania niestety nie przyniosła trafień. Najgroźniejszą sytuację stworzyli sobie gospodarze. W 19. minucie bramkę mógł dla nich zdobyć Joelinton, ale na wysokości zadania stanął bramkarz beniaminka.

Po przerwie emocji było zdecydowanie więcej. Kilka minut po zmianie stron drugi żółty kartonik – a w konsekwencji czerwony – zobaczył Egan.

Piłkarze Srok nie zmarnowali gry w przewadze. W 55. minucie Saint-Maximin wykorzystał kiks defensora rywali i pokonali golkipera beniaminka.

W 69. minucie zza pola karnego uderzył Ritchie. Bramkarz Sheffield ani nie drgnął i mieliśmy 2:0 dla gospodarzy.

Na trzeciego gola czekaliśmy zaś do 78. minuty. Wówczas Joelinton wykorzystał dogranie od Almirona i było po zawodach.