Ważne zwycięstwo Villarrealu i podział punktów na Majorce!

dodał: Gabriel Bielecki  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  22.02.2020 22:22

La Liga

30. kolejkę La Ligi w piątkowy wieczór rozpoczęły rywalizacje Granady z Villarrealem oraz Realu Mallorki z Leganes. Na Estadio Nuevo Los Cármenes obie ekipy walczyły o miejsce gwarantujące udział w Lidze Europy. Natomiast na Majorce mierzyły się drużyny z dołu ligowej tabeli. Ostatecznie Villarreal zwyciężył 1:0. Z kolei, w drugim spotkaniu padł remis 1:1.

Granada CF - Villarreal

Na samym początku spotkania Soldado zaprzepaścił znakomitą okazję do objęcia prowadzenia. Doświadczony napastnik oddał strzał z bliskiej odległości, ale dobrą interwencją popisał się Asenjo.

Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Gerard Moreno, który po kapitalnym zagraniu Peni oddał mocny strzał z pierwszej piłki w lewy róg bramki.

Villarreal po szybko strzelonym golu przez kilkanaście minut dyktował warunki gry. Do przerwy podopieczni Calleja zdołali utrzymać korzystny rezultat i tuż przed końcem pierwszej połowy mogli zdobyć kolejną bramkę, ale futbolówka odbiła się od aluminium.

W drugiej odsłonie El Submarino Amarillo kontynuowali ofensywną grę. W 60 minucie Paco Alcacer zmarnował okazję do podwyższenia prowadzenia. Ostatecznie piłka po uderzeniu Hiszpana przeleciała tuż nad poprzeczką.

Dopiero od 70. minuty Granada potrafiła dłużej utrzymać się przy piłce pod polem karnym Villarrealu. Linia defensywy gości funkcjonowała bez zarzutów, przez co zawodnicy Martineza mieli spore problemy w oddaniu strzału z bliskiej odległości.

Od momentu wznowienia rozgrywek, Villarreal kontynuuję świetną serię meczów bez porażki. Trzeci raz z rzędu zespół prowadzony przez Calleja zwyciężył 1:0 i zrównał się punktowo z Getafe i Realem Sociedad.

Real Mallorca - CD Leganes

Od pierwszego gwizdka sędziego mecz układał się po myśli gospodarzy. Już w 9. minucie Salva Sevilla popisał się mocnym strzałem z rzutu wolnego. Hiszpan zaskoczył defensywę Leganes swoim płaskim uderzeniem, w którym futbolówka wpadła do bramki tuż obok lewego słupka, nie dając większych szans bramkarzowi na interwencję.

Gospodarze zdecydowali się cofnąć pod własne pole karne i szukać kolejnych szans w grze z kontry. Leganes dobrze czuło się w prowadzeniu gry, ale akcje ofensywne pozbawione były tempa. Los Pepineros mieli problem, aby realnie zagrozić bramce swoich rywali.

W drugiej połowie piłkarze Leganes ruszyli do odrabiania strat. Mimo przewagi w posiadaniu piłki, gra ofensywna gości przypominała bicie głową w mur.

Niemoc gości została przełamana kilka minut przed upływem regulaminowego czasu gry. Gola na wagę remisu strzelił Oscar. Co ciekawe, Hiszpan również zdobył bramkę z rzutu wolnego. Jednak był to strzał zdecydowanie ładniejszej urody. Piłka po uderzeniu z 30. metra odbiła się jeszcze od poprzeczki i przekroczyła linię bramkową.

Remis sprawia, że obie ekipy pozostają w strefie spadkowej, ale wciąż zachowują szanse na pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.