Podział punktów na Estadio Nuevo Los Carmenes

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  05.07.2020 00:00
Podział punktów na  Estadio Nuevo Los Carmenes

Goncalo Guedes  |  fot. Grzegorz Wajda

Po bezbarwnej pierwszej połowie i festiwalu goli w drugiej odsłonie Granada CF zremisowała w meczu 34. kolejki La Liga z Valencią CF. Zespół dowodzony przez Voro kontynuuje jednocześnie serię spotkań bez wygranej, która liczy już cztery mecze.

Obie drużyny przed pierwszym gwizdkiem sędziego były sąsiadami w ligowej klasyfikacji, legitymując się dorobkiem 46 punktów na koncie. Mając na uwadze to, że piłkarze Nietoperzy w delegacji w tej kampanii przed tym starciem wygrali trzy mecze, można się było spodziewać pełnej puli Granady. Boisko jednak zweryfikowało to założenie.

W pierwszej odsłonie rywalizacji żadnej z ekip nie udało się zdobyć bramki, chociaż na pewno bliżsi tego byli gospodarze, tworząc sobie raz po raz sytuacje strzeleckie. Szczególnie bliski szczęścia był w 43. minucie Roberto Soldado.

Worek z bramkami został rozwiązany natomiast po zmianie stron. Pierwszego gola strzelił Carlos Fernandez, wykorzystując rzut karny, który był następstwem przewinienia jednego z rywali. Granada prowadziła zatem 1:0. Radość gospodarzy trwała niespełna dwie minuty, bo błyskawicznie do wyrównania doprowadził Manu Vallejo.

Tymczasem ozdobą spotkania był gol strzelony w 68. minucie przez Goncalo Guedesa, który przyzwyczaja w tej kampanii, że nie zdobywa brzydkich bramek. Tym razem Portugalczyk oddał mocne uderzenie sprzed pola karnego, po którym zmuszony do kapitulacji został Rui Silva, mimo że miał piłkę na swojej rękawicy.

Gdy wydawało się, że goście utrzymają korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego, to w 86. minucie Fede Vico popisał się celnym strzałem z rzutu wolnego. Tym samym mecz zakończył się podziałem punktów. Dla teamu z Andaluzji był to ósmy remis w sezonie, z kolei Valencia zaliczyła dziesiąty kompromis.