Duże emocje w San Sebastian i triumf Granady!

dodał: Oskar Szatraj  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  10.07.2020 21:30

La Liga

Świetny mecz odbył się na Reale Seguros Stadium, gdzie Granada po golu w końcowym fragmencie meczu pokonała Real Sociedad 3:2. Dzięki temu goście awansowali na 9. miejsce w tabeli i do dzisiejszych rywali tracą już zaledwie punkt.

Mecz na Reale Seguros Stadium zapowiadał się jako interesujący, ponieważ naprzeciw siebie spotkały się zespoły, które rywalizowały ze sobą o udział w następnej edycji Ligi Europy.

Już od początku spotkania gospodarze narzucili własne tempo gry, byli zdecydowanie częściej przy piłce i wymieniali serie podań. Jednak to Granada w 21. minucie objęła prowadzenie. Po składnie przeprowadzonej akcji na pole karne futbolówkę dośrodkował Duarte. Do piłki doszedł Puertas, który wygrał pojedynek z obrońcą i uderzeniem głową w lewy górny róg pokonał bramkarza. Drugiego gola goście zdobyli dwie minuty przed przerwą. Długie podanie zagrał Herrera, do piłki doszedł Soldado, który pewnie wykorzystał swoją sytuację.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Real Sociedad strzelił gola kontaktowego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka szczęśliwie trafiła pod nogi Merino. Hiszpan przymierzył precyzyjnie w prawy dolny róg bramki, nie dając Silvie szans na obronę. Gospodarze w dalszej części meczu kontynuowali napór na rywali, dzięki czemu w 83. minucie doprowadzili do remisu. Na prawej stronie boiska pojedynek z obrońcami wygrał Djouahra. Wprowadzony z ławki rezerwowych Francuz zagrał na pole karne do Oyarzabala, który strzelił mocno i nie do obrony.

Granada odpowiedziała pięć minut później. Piłkę na pole karne dośrodkował Machis, a do futbolówki doszedł Duarte. Hiszpan idealnie przymierzył głową i dał gościom prowadzenie 3:2. W następnej kolejce Real Sociedad zagra na wyjeździe z Villarrealem. Natomiast Granada zmierzy się u siebie z Realem Madryt.