Cenne zwycięstwo Piasta Gliwice!

dodał: Gabriel Bielecki  |  źródło: LigaPolska.pl  |  12.07.2020 16:50

Waldemar Fornalik  |  fot. ASInfo

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Niedzielne popołudnie na stadionie Miejskim w Gliwicach lepiej wspominać będą podopieczni Waldemara Fornnalika. Starcie Piasta z Jagą w ramach 35. kolejki PKO Ekstraklasy zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy 2:0.

Zawodnicy Piasta od pierwszych minut prezentowali o wiele lepszą grę. Duma Podlasia miała spore problemy w konstruowaniu akcji ofensywnych, a wysoki pressing gospodarzy przyczynił się do kompletnej dezorientacji piłkarzy Peteva.

W 12. minucie wynik meczu otworzył Parzyszek, który umiejętnie wykorzystał błąd Ariela Borysiuka. Obrońca gości stracił piłkę przed własnym polem karnym, przez co zawodnik Piasta znalazł się sam na sam z bramkarzem i płaskim strzałem w prawy dolny róg bramki wpakował piłkę do siatki.

Jaga nawet nie zdążyła odpowiedzieć, a na tablicy wyników było już 2:0. Tym razem, Parzyszek świetnym zagraniem z lewej strony boiska dostrzegł w polu karnym Felixa. Hiszpański pomocnik oddał strzał głową z bliskiej odległości, będąc zupełnie niekryty. Węglarz mógł tylko wzruszyć ramionami.

Kolejne minuty upływały pod dyktando ekipy z Gliwic. Gospodarze mogli dobić przeciwnika, ale świetna postawa bramkarza Jagiellonii uniemożliwiła zmianę rezultatu. Goście w żaden sposób nie mogli znaleźć sposobu na dobrze zorganizowany zespół Fornalika. Tuż przed przerwą Milewski ujrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić plac gry. Szczęście uśmiechnęło się do drużyny z Białegostoku, ale należało je jeszcze umiejętnie wykorzystać

Piłkarze Jagiellonii wyszli na drugą odsłonę zdeterminowani do odrobienia strat. Duma Podlasia szukała swoich szans, ale słaba skuteczność nie mogła zapewnić bramek. Piast za wszelką cenę chciał utrzymać korzystny rezultat do końca rywalizacji. Gospodarze nie oddali inicjatywy swoim przeciwnikom, a dobra gra w defensywie była motorem napędowym do strzelenia kolejnych bramek.

Niestety w spotkaniu nie padło już więcej goli. Piastunki umacniają się na pozycji wicelidera. Co ciekawe, team prowadzony przez Fornalika drugi mecz z rzędu kończy z czystym kontem. Natomiast, Jaga nie może przerwać passy meczów bez zwycięstwa i zajmuje 7. pozycję w tabeli.