LE: Inter w ćwierćfinale!

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Goal.pl  |  05.08.2020 22:56

Romelu Lukaku  |  fot. Grzegorz Wajda

Inter Mediolan pokonał 2:0 Getafe CF w spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy, dzięki czemu wywalczył awans do kolejnej fazy rozgrywek. W ćwierćfinale rozgrywek team z miasta mody, którego celem jest zwycięstwo w cały rozgrywkach, w poniedziałek zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu Bayer Leverkusen - Rangers FC.

Mediolańczycy przystępowali do swojej potyczki, chcąc nie tylko wywalczyć awans do kolejnej fazy rozgrywek, ale również poprawić bilans meczów z ekipami z Hiszpanii. W ostatnich dwunastu tego typu starciach Inter wygrał w nich tylko raz, co ujmy tej ekipie nie przynosi.

Przedstawiciel La Liga aktywniej zaczął zawody na stadionie w Gelsenkirchen, ale niewiele to dało, bo na przerwę ostatecznie w lepszych nastrojach udali się podopieczni Antonio Conte. W 33. minucie na prowadzenie Nerazzurrich wyprowadził Romelu Lukaku, który wygrał pojedynek jeden na jeden z jednym z rywali, po czym oddał strzał z lewej nogi, zmuszając golkipera Getafe do kapitulacji.

W drugiej części gry mediolańczycy szukali kolejnych goli. Najpierw Nicolo Barella oddał strzał sprzed pola karnego w 48. minucie, ale nieznacznie się pomylił. Z kolei w 67. minucie bliski zdobycia bramki wyrównującej był Jaime Mata, oddając strzał głową. W każdym razie świetnie między słupkami Interu spisał się Samir Handanović, przerzucając piłkę nad poprzeczką.

Kolejną szansę na gola przedstawiciel hiszpańskiej ekstraklasy miał w 76. minucie, gdy bramkę z rzutu karnego mógł zdobyć Jorge Molina, ale zawodnik Getafe chybił, więc wynik nie uległ zmianie. Tymczasem w 83. minucie wynik spotkania ustalił Christian Eriksen, który wykończył akcję, którą tak na dobrą sprawę sam zainicjował, więc przedstawiciel Serie A wygrał mecz 2:0.

Komentarze | 20 komentarzy

Luczywo | 05.08.2020 22:59

Najwazniejszy wynik, bo o stylu trudno mowic. Trudno cokolwiek prognozowac. Paradoksalnie final LE jak i odpadniecie z Bayerem (?) tak samo mozliwe.

gk87 | 05.08.2020 23:02

Zadanie wykonane.Nie był to łatwy mecz szczególnie w pierwszych 25 min gdzie Getafe miało kilka groźnych okazji ale później my doszliśmy do głosu i kontrolowalismy mecz.Później karny dla Getafe na całe szczęście przestrzelony bo nie wiadomo jakby się to skończyło.Jedziemy dalej FORZAINTER!

BOYSSAN | 05.08.2020 23:03

Przed meczem pisałem ze to nie będzie porywające widowisko i się nie pomyliłem , ale zazwyczaj jak gra Getafe to tak to wyglada.
Inter dzis na zaciągniętym ręcznym, Hiszpanie zostali wypunktowani.
Takiej przerwy jak teraz do 1/4 Inter nie miał od dawna :)
Uważam ze mecz z Rangers lub raczej z Leverkusen będzie paradoksalnie łatwiejszy dla Interu

fisherus | 05.08.2020 23:17

Styl nie będzie taki ważny jak Inter dojdzie do finału. Najważniejsze, że włoska ekipa przechodzi dalej. Gratulacje i oby już niedługo obie ekipy z Mediolanu grywały w pucharach :)

Elo | 05.08.2020 23:26

Nie oglądane ale cieszy eriksen że w****ne Cunte może zacznie stawiać częściej na szefa niż na wieczny talent garliandinho czy na machacza Marcelinho do c***a pana

pochmurny | 05.08.2020 23:31

Ciężko zrozumieć fakt, że na ławce siedzą Eriksen i Skriniar, a na murawie 'hasają' tykające bomby: Gagliardni i Godin. Z dużą dozą szczęścia dzisiaj się udało, ale na Levrkusen to już nie wystarczy. Panie Conte, proszę przestać prowadzić tą wojenkę podjazdową i wystawić najlepszy możliwy skład w następnej rundzie.

MrGhost | 05.08.2020 23:33

Oczywiście wątek dramatycznego Gagli i zbawiciela Eriksena musiał się przewinąć. Włoch dał jednego konia w meczu, tak to w defensywie jak i również wyprowadzeniu poprawny. Błagam o odrobinę obiektywizmu.

Inter przyzwoity, większą jakością ten mecz po prostu wygrał. Jeżeli chodzi o ogólne wrażenie, to Getafe wyglądało całkiem nieźle, szczególnie Cucurella. Mieliśmy dużo szczęścia i świetną obronę.

Karny niby oczywisty, ale dla mnie sporny jednak. Tego przepisy nie obejmują, ale Godin walczył o pozycję i wpadało na niego dwóch rozpędzonych w locie obrońców, więc naturalnym w tym momencie była obrona przed ich impetem, plus był jeszcze zasłonimy...dlatego nie winiłbym szczególnie Diego przy tej sytuacji

JerryF | 05.08.2020 23:35

Gratulacje dla Interu.
Co prawda Getafe na początku przycisnęło i obawiałem się czy coś nie wpadnie, ale to chyba była tylko zasłona dymna, by strzelić coś z zaskoczenia i liczyć że Inter opadnie z sił goniąc wynik.
Jak widać po liście strzelców, tegoroczne wzmocnienia ciągle się spłacają.

Joker | 05.08.2020 23:36

Ale Molina spaprał tego karnego, a mogła być spokojnie dogrywka, jednak Getafe o ile jest bardzo nieprzyjemnym zespołem do gry, potrafi fizycznie stłamsić rywala, to jednak w kluczowych momentach z lepszymi piłkarsko zespołami brakuje im jakości w ofensywie. Gdyby mieli z 1-2 klasowych grajków z przodu to dziś by ten mecz wygrali, bo sytuację były, ale nie było komu ich zamienić na gole, za to Inter miał 3 okazję, 2 wykorzystał bo ma z przodu mega jakość na tle Getafe.

wojojuve | 05.08.2020 23:55

Gratulacje i powodzenia dalej.

bianco13 | 06.08.2020 00:05

Dobra robota Inter!!!
Czas na Bayer Leverkusen

_tripletta_ | 06.08.2020 00:13

Zasłużona wygrana Interu jak najmniejszym nakładem sił.

Joker jakie 3 okazje Interu? Sanchez miał sam na sam, Lukaku na 5 metrze nie trafił czysto w piłkę, Przewrotka Danilo i dobitka Godina...Chłopie tak na szybko z głowy masz 3 kapitalne okazje + gole.
Nie gdybaj już tyle ;)

xxBANGxx | 06.08.2020 00:56

Przy odrobinie szczęścia Inter jest w stanie wygrać te rozgrywki.

A jak tam Sensi? Zagra w LE? Oglądać tego chłopaka na boisku to czysta przyjemność.

dalmare | 06.08.2020 01:04

Popłaca mieć takiego egzekutora jak Lukaku, ależ wstrzelił między nogami obrońcy, dlonią golkipera i słupkiem. Ciekawi mnie kto (lewa pomoc?)posłał z lewej z głębi owego crossa na Eriksena, który potem wymienił z DAmbrosio i był na miejscu gdy Djene wyczyścił w tył no look na 5tym metrze.
Jak to się zdarza opatrzność skorygowała biurokratyczną karę za rękę Godina. Dziś nieżle wyglądało, pojedynczy mecz przydaje pieprzu.

lubiekoty | 06.08.2020 02:54

@dalmare to był Bastoni :)

@xxBANGxx Sensi od meczu w Mediolanie z Juventusem nom stop się leczy, wróci na mecz, dwa i za chwile znowu przerwa. W tamtym tygodniu pojawiła się informacja, że już wrócił do zdrowia i dziś już siedział na ławcę. Pewnie Conte raczej nie będzie chciał z niego korzystać by był zdrowy na nowy sezon. Sam go chciałbym znowu zobaczyć na boisku i w takiej formię jaką miał na początku sezonu...

Zebry | 06.08.2020 11:47

Inter na spokojnie, pomimo okazji Getafe na początku meczu, było gołym okiem widać różnicę sportową. Hiszpanie zaprezentowali dosyć archaiczny futbol opierający się na fizyczności, jakość czysto piłkarska po stronie Nerrazurrich była zdecydowana!

xxBANGxx | 06.08.2020 11:55

Zebry
W La Liga jest sporo tego typu drużyn. Kiedyś to była ofensywna liga, ale obecnie to nie za bardzo lubią tam strzelać bramki co widać po statystykach - 1. Barcelona - 86 goli, 2. Real - 70 goli, 3. Villarreal - 63 gole, 4. Sociedad - 56 goli, 5. Sevilla - 53 gole. Raptem 7 zespołów strzeliło więcej jak 50 goli w sezonie, a cała reszta 40 i mniej.

hablador | 06.08.2020 15:05

Wykończenie Lukaku - miodzik. Swoje Belg robi, z pewnością nikt w Interze nie żałuje jego zakupu.

Inter nieswój przez dobre 30 minut, myślałem, że umarli fizycznie po lidze, ale przełamali apatię i potem wyglądało to nieźle. Ciekawy mecz, w dużej mierze dzięki Getafe, które wyszło na murawę  wierząc w osiągnięcie końcowego sukcesu.

BOYSSAN | 06.08.2020 15:50

@hablador

Klasycznie Inter dał się wyszumieć Getafe które 2 tygodnie odpoczywało i wiadomo było ze ruszy ,  a nerazzurri w ciągu ostatniego tygodnia grali z Napoli i Atalanta. Jeśli chodzi o przebieg meczu to mnie nie zaskoczyło absolutnie nic.

Joker | 06.08.2020 17:39