REKLAMA
REKLAMA

Gomez: Atalanta zmieniła moje życie

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  10.08.2020 10:59
Gomez: Atalanta zmieniła moje życie

Alejandro Gomez  |  fot. Grzegorz Wajda

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Kapitan Atalanty Bergamo Alejandro Gomez żałuje, że wcześniej nie spotkał na swojej drodze trenera Gian Piero Gasperiniego. Przyznaje również, że Atalanta zmieniła jego życie.

Aktualnie Gomez w zespole Atalanty występuje na pozycji trequartisty, która bardzo odpowiada zawodnikowi. - To wspaniałe grać na tej pozycji. Muszę bronić, cofać się szukając piłki, a potem odwrócić się i ją zagrać. Podoba mi się to, bo zawsze jestem bardzo blisko piłki. Mamy dwie flanki otwierające grę, więc możemy grać w ustawieniu 3-5-2, jeśli jestem w środku lub 3-4-1-2, kiedy jestem bliżej napastników - powiedział Gomez.

- Kiedy poznałem Gasperiniego, grałem na lewej stronie. Uważam, że bardzo dużo nauczyłem się dzięki temu trenerowi. Gdybym spotkał Gasperiniego w wieku 24 lub 25 lat, rozwinąłbym się znacznie bardziej. Miałbym inne możliwości i mógłbym pójść inną drogą. Ale miałem wtedy już 28 lat - dodał pomocnik Atalanty.

Gomez: Wiemy dokąd zmierzamy


- Klub należy do miasta. Przed moim przyjazdem, drużyna z trudnościami broniła się przed spadkiem, a i tak wszyscy byli szczęśliwi. Ale podnieśliśmy poprzeczkę i teraz oczekują europejskich pucharów. Osiągnięcie tego celu jest bezcenne. Kiedy tutaj trafiłem, mieliśmy 14 kolejnych meczów bez wygranej. Atalanta zmieniła moje życie - kontynuował Gomez.

- Wiemy, że jesteśmy drużyną ze stutysięcznego miasta, a nie wielką drużyną ze stolicy. Ale wiemy, dokąd zmierzamy i czego chcemy - dodał zawodnik Atalanty.

Obecnie Atalanta przygotowuje się do ćwierćfinałowego spotkania Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco
28.09 19:13