REKLAMA
REKLAMA

Lechia może wrócić do treningów

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Lechia Gdańsk  |  12.08.2020 12:33
Lechia może wrócić do treningów

Piłkarze Lechii Gdańsk  |  fot. Grzegorz Radtke / Lechia Gdańsk

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Piłkarze Lechii Gdańsk otrzymali zielone światło na powrót do treningów. Klub poinformował, że wykonane we wtorek testy na obecność koronawirusa u wszystkich przebadanych zawodników oraz członków sztabu pierwszej drużyny dały wynik ujemny. Jedynym wyjątkiem jest piłkarz, u którego tydzień temu stwierdzono obecność wirusa.

Zawodnik ten pozostanie na kwarantannie, a za kilka dni przejdzie kolejne badanie. Tymczasem pozostała część drużyny jeszcze w środę wróci do zajęć i będzie przygotowywać się do rozpoczęcia sezonu 2020/21. Lechia poinformowała, że treningi odbywać się będą dwa razy dziennie.

- Cieszymy się, że szybka izolacja pozwoliła zminimalizować ryzyko zakażenia się tylko do jednego zawodnika, u którego pierwszy wynik testu był pozytywny. Najważniejsze było zdrowie zawodników i sztabu, dlatego ten tydzień, który teraz spędziliśmy w izolacji, wykorzystaliśmy na dodatkową regenerację. To na pewno pozytywny aspekt w całej tej sytuacji. Całe przygotowania do nowego sezonu tylko przesunęły się o tydzień. Zawodnicy w tym tygodniu podtrzymywali formę, co na pewno ułatwi im powrót do właściwych obciążeń na boisku - powiedział Arkadiusz Bruliński, Dyrektor Działu Komunikacji i Marketingu Lechii Gdańsk.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy