Fortuna Puchar Polski: Sześć goli Legii, awans Znicza i Puszczy

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  14.08.2020 23:15

Artur Boruc  |  fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

Legia Warszawa bez najmniejszych problemów wywalczyła awans do 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. W piątkowy wieczór, podopieczni Aleksandara Vukovicia wysoko 6:1 rozbili na wyjeździe pierwszoligowy GKS Bełchatów. W piątek awans do kolejnej rundy wywalczyły również drużyny Znicza Pruszków i Puszczy Niepołomice.

Mistrzowie Polski, którzy nie grali w swoim najmocniejszym zestawieniu, ale z dwoma nowymi zawodnikami od pierwszej minuty - Arturem Borucem i Filipem Mladenoviciem, już po pierwszej połowie prowadzili 3:1. W drugiej odsłonie potwierdzili tylko swoją wyższość nad rywalem, dokładając kolejne trzy trafienia.

Na uwagę zasługuje z pewnością świetny występ Macieja Rosołka, który trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców. Po jednym golu dołożyli Paweł Wszołek i wspomniany Mladenović. Jedna bramka padła po samobójczym strzale Michała Pawlika.

GKS Bełchatów - Legia Warszawa 1:6 (1:3)
0:1 Rosołek 12'
0:2 Rosołek 28'
1:2 Hilbrycht 33'
1:4 Pawlik (sam.) 44'
1:5 Wszołek 53'
1:6 Mladenović 80'

Ruch Wysokie Mazowieckie - Znicz Pruszków 0:2 (0:1)