REKLAMA
REKLAMA

Pioli: Milan nie potrzebuje wielu wzmocnień

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  18.08.2020 14:45
Pioli: Milan nie potrzebuje wielu wzmocnień

Stefano Pioli  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Stefano Pioli udzielił ostatniego ciekawego wywiadu jednemu ze sponsorów AC Milanu, czyli firmie Skrill. Włoch przekonywał w nim, że Zlatan Ibrahimovic jest w zespole punktem odniesienia dla młodszych piłkarzy. Szkoleniowiec Rossonerich nie szczędził też pochwał w kierunku Gigi Donnarummy.

Pioli pomógł mediolańskiej drużynie wywalczyć szóste miejsce na koniec sezonu włoskiej ekstraklasy w sezonie 2019/2020. Dzięki widocznym efektom pracy Włoch władze Milanu podjęły decyzję o przedłużeniu z nim kontraktu do końca czerwca. Teraz opiekun Rossoneroch wierzy w kontynuowanie owocnej współpracy z Ibrahimovicie.

Pioli: Zlatan ma cały czas chęć do doskonalenia swoich umiejętności


- Zlatan to niezwykły profesjonalista. Uczy młodszych piłkarzy, jest punktem odniesienia dla swoich kolegów z drużyny - powiedział Pioli cytowany przez Football Italia.

- Jego recepta na sukces jest prosta, to chęć do wygrywania i ciągłego doskonalenia swoich umiejętności - kontynuował opiekun teamu z miasta mody.

Włoch nie szczędził też pochwał w kierunku bramkarz w jego zespole. - Donnarumma to niezwykle utalentowany bramkarza, z pewnością jeden z najlepszych na świecie. Wciąż może się jednak w wielu aspektach piłkarskiego rzemiosła poprawić - przekonywał Pioli.

W składzie tylko kosmetyczne zmiany?


Opiekun mediolańskiego teamu dał też do zrozumienia, że Rossoneri nie potrzebują zbyt wielu wzmocnień tego lata. - Milan nie potrzebuje wielu nowych piłkarzy. Potrzebujemy kilku wzmocnień, ale na konkretnych pozycjach - stwierdził 54-latek.

- Jestem pewien, że klub znajdzie właściwe rozwiązania. Jestem w kontakcie z dyrektorem generalnym Ivanem Gazidisem, a także z Paolo Maldinim i Fredericem Massarą. Razem dołożymy wszelkich starań, aby ulepszyć ten zespół - uzupełnił Pioli.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 5 komentarzy

Maciejus_ManUtd | 18.08.2020 22:29

Zrobisz te parę wzmocnień i się obudzisz że jeszcze trzeba. Tak zawsze jest. Udoskonalisz pierwsza 11stke to zobaczysz, że nie masz głębi składu.

Nie piernicz Pioli, że wiele nie trzeba. No chyba że celujecie w zakwalifikowanie się do Ligi Europy.

Outlander | 19.08.2020 09:50

Pioli w okolicach grudnia będzie już trząsł portkami - tak to czuję. Już nie raz stawiał jakąś drużynę na nogi by potem w nowym sezonie cieniować (najbardziej pamiętam Violę). Nie życzę mu źle bo uważam że Milan musi być mocny. Była taka okazja wziąć Ragnicka i Mediolan to spierniczył...

Odet | 19.08.2020 11:22

@Outlander
zgadzam się w 100%
Pozdr.

Tiesto | 19.08.2020 12:34

Bardzo naiwne jest myśleć że przyszły sezon będzie wyglądał tak jak po covidzie i tymi co ma będzie wygrywał na lewo i prawo, może się szybko zdziwić

BOYSSAN | 19.08.2020 15:07

Zgadzam sie z @Outlander i @Odet , tylko zakladam ze Milan nowego szkoleniowca bedzie szukal juz w listopadzie.transfery.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy