Puchar Polski: Lechia rozbiła Stal

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: LigaPolska.pl  |  19.08.2020 18:00

Fortuna Puchar Polski

Lechia Gdańsk pewnie 4:0 pokonała Stal Stalową Wolę w spotkaniu 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski. Team z Trójmiasta na przerwę schodził z dwubramkową zaliczką, z kolei po zmianie stron Biało-zieloni dołożyli kolejne dwa trafienia.

Wynik rywalizacji został otwarty w 18. minucie, gdy Karol Fila skierował piłkę do siatki. Zawodnik Lechii oddał strzał głową, wykorzystując podanie od Rafała Pietrzaka. Z kolei w 23. minucie Fila wystąpił w roli asystenta, a bramkę zdobył Łukasz Zwoliński.

W drugiej części na listę strzelców wpisali się z kolei Maciej Gajos i Jakub Kałuziński. Tym samym bez większych kłopotów podopieczni Piotra Stokowca wywalczyli awans do kolejnej fazy rozgrywek. Mecze w ramach 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski zaplanowane są na 31 października.

Stal Stalowa Wola - Lechia Gdańsk 0:4 (0:2)