REKLAMA
REKLAMA

Atalanta wyceniła Zapatę. Ogromna kwota

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: La Gazzetta dello Sport  |  23.08.2020 12:39
Atalanta wyceniła Zapatę. Ogromna kwota

Duvan Zapata  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Atalanta Bergamo wyceniła czołowego zawodnika swojego zespołu, Duvana Zapatę. Włoski klub jest gotowy na sprzedaż reprezentanta Kolumbii pod warunkiem otrzymania za niego 55 milionów euro - informuje La Gazzetta dello Sport.

Kolumbijski napastnik odegrał bardzo dużą rolę w osiągniętych w dwóch ostatnich sezonach przez Atalantę sukcesach. Włoski klub dwukrotnie zakwalifikował się do rozgrywek Ligi Mistrzów, a w ich ostatniej edycji dotarł aż do ćwierćfinału.

Kolejka chętnych po Zapatę


29-letni Zapata w trakcie ostatnich dwóch sezonów rozegrał w barwach Atalanty łącznie 81 spotkań, zdobywając 47 bramek i dokładając do tego 17 asyst. Nic więc dziwnego, że znalazł się w kręgu zainteresowań wielu europejskich klubów.

Kolumbijczyk od dawna jest łączony z takimi klubami jak Juventus, Atletico Madryt i FC Barcelona. La Gazzetta dello Sport informuje również, że zapytania w sprawie ewentualnego transferu wysłały także dwa kluby angielskiej Premier League.

Atalanta Bergamo nie wyklucza sprzedaży swojego czołowego zawodnika, ale jasno określiła swoje oczekiwania. Transfer będzie możliwy, jeżeli do klubu trafi oferta opiewającą na 50-55 milionów euro. Czy któryś z czołowych europejskich klubów zdecyduje się na wyłożenie takiej kwoty za 29-letniego Kolumbijczyka? W obecnej sytuacji wydaje się to mało prawdopodobne.

Zapata jest związany z włoskim klubem kontraktem do czerwca 2023 roku.
OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz